Nakon brojnih optužbi i medijskih napisa, bivši čelnik Zagrebačkih mažoretkinja Alen Šćuric danas je predan u pritvor, izvještava Net.hr. Zagrebačka policija potvrdila je da je kriminalističko istraživanje nad 56-godišnjim hrvatskim državljaninom provedeno u suradnji s Općinskim kaznenim državnim odvjetništvom u Zagrebu i policijskim službenicima Policijske uprave krapinsko-zagorske.
“Policijski službenici PU zagrebačke u suradnji s Općinskim kaznenim državnim odvjetništvom Zagreb i policijskim službenicima PU krapinsko-zagorske proveli su kriminalističko istraživanje nad osumnjičenim 56-godišnjim hrvatskim državljaninom. Dana 26. veljače 2025. godine u večernjim satima, osumnjičeni je u zakonskom roku predan pritvorskom nadzorniku”, stoji u službenom priopćenju policije.
Šćuric se tereti za ukupno 14 kaznenih djela, od čega je osam kaznenih djela povrede djetetovih prava iz članka 177. stavka 2. Kaznenog zakona te šest kaznenih djela spolnog uznemiravanja iz članka 156. Kaznenog zakona. Prema navodima policije, žrtve su ukupno 11 maloljetnih i punoljetnih djevojaka.
Istražitelji nastavljaju kriminalističko istraživanje s ciljem identificiranja svih potencijalnih žrtava kaznenih djela iz domene kaznenopravne zaštite djece i mladih. Osim toga, postoji sumnja da je osumnjičeni, kao vlasnik i jedina ovlaštena osoba za zastupanje jedne pravne osobe i triju udruga, počinio kaznena djela iz domene gospodarskog kriminaliteta.
Zagrebačka policija izrazila je zahvalnost medijima na senzibilizaciji javnosti i osnaživanju žrtava da s povjerenjem prijave neprihvatljiva ponašanja policiji.
Vrisak.info















