Plavi su odlučili prekinuti suradnju s trenerom Denisom Ćorićem, iako je ispunio postavljeni cilj. Dan nakon poraza od Širokog Brijega, nogometni klub Željezničar objavio je raskid suradnje s dosadašnjim šefom stručnog stožera.
Ćorić je stigao na Grbavicu početkom sezone, ostvario zacrtani cilj, no čelništvo kluba odlučilo je dvije utakmice prije kraja sezone završiti suradnju. Rastanak je bio donekle očekivan, s obzirom na to da je bilo poznato kako Ćoriću uskoro istječe ugovor, a pregovora o njegovu produženju nije bilo. O razlozima takve odluke jasnije će se moći očitovati klupsko vodstvo.
Presudan je bio poraz na Pecari, iako je Ćorić dobio veliku podršku navijača, barem sudeći prema komentarima na društvenim mrežama. Danas je, u znak poštovanja, odlučio posjetiti prvi trening svog sada već bivšeg kluba u novom tjednu, kako bi se osobno oprostio od igrača, članova stožera i ostalih djelatnika kluba.
Bio je to zaista gospodski potez, osobito ako se uzme u obzir da su neki treneri u prošlosti Grbavicu napuštali bez pozdrava, pa čak i na ružne načine.
Ćorić se pozdravio sa svima, zahvalio na suradnji te poželio sreću u nastavku sezone. Ispred stadiona ga je dočekao kapetan ekipe, Sulejman Krpić. Dolazak bivšeg trenera Željezničara zabilježio je fotoreporter Faktora.
Željezničar uskoro treba imenovati novog trenera, dok će u preostale dvije utakmice momčad voditi dosadašnji pomoćnici, Omer Joldić i Admir Derviši. Plavi s Grbavice u nedjelju od 15 sati igraju protiv Veleža.
Širokobriježanin više nije trener Željezničara: Denisu Ćoriću uručen otkaz
Vrisak.info