U Bosni i Hercegovini je u posljednja 24 sata registrirana 101 novozaražena osoba koronavirusom od 1.599 obrađenih testova, a prijavljeno je 28 preminulih koji su bili pozitivni na ovaj virus.
U protekla 24 sata Zavodu za javno zdravstvo Federacije BiH prijavljeno je 1.025 uzoraka, od kojih su 64 pozitivna na koronavirus, a prijavljena su 22 nova smrtna ishoda.
Od posljednjeg izvješća o epidemiološkoj situaciji u Republici Srpskoj, u posljednja 24 sata, izvršeno je testiranje 366 laboratorijskih uzoraka, a koronavirus je potvrđen kod 32 osobe. Prijavljeno pet smrtnih slučajeva.
U Brčko distriktu BiH je u posljednja 24 sata testirano 208 uzoraka na koronavirus, a pozitivnih je pet. Jedna osoba je preminula.
Vrisak.info