Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Plenković: Kandidirat ću se u prvoj izbornoj jedinici

Opovrgnuo je medijska nagađanja da će se kandidirati u desetoj izbornoj jedinici. "Pročitao sam to u novinama, vidim da se Bauk prepao da mu ne dođem u 10. izbornu jedinicu budući da mi je otac s Hvara, a majka iz Makarske, pa imam dosta dobar standing u toj jedinici."

Objavio Vrisak.info
29/05/2020
Plenković: Važno nam je da napredak ostvari i BiH, u kojoj Hrvatska ima poseban interes zbog hrvatskog naroda

Predsjednik Vlade i HDZ-a Andrej Plenković najavio je u četvrtak da će se na parlamentarnim izborima kandidirati u prvoj izbornoj jedinici, a vjeruje da će ponoviti rezultat s prošlih izbora kad je ta stranka osvojila 61 saborski mandat.

“U procesu smo konzultacija, puno je više kandidata i kandidatkinja nego što na listama ima mjesta. Vodimo razgovore sa županijskim čelnicima i našim partnerima, od kojih će neki od njih biti s nama  na listama”, rekao je Plenković za HTV.

Najavio je da će, po završetku tih dogovora, u propisanom roku, sredinom lipnja, predstaviti liste i dovršiti program, a javnost će biti upoznata s kandidatima, “s ciljem da obnove povjerenje hrvatskih građana nakon zahtjevnog mandata  u kojem smo se trudili maksimalno ispuniti ono što smo obećali 2016. i nakon upravljanja s nizom kriza, za koje ova vlada nije bila odgovorna, ali ih je čvrsto uzela u ruke i rješavala, poput zdravstvene  i ekonomsko-socijalne koje smo riješili na najbolji mogući način.”.

Opovrgnuo je medijska nagađanja da će se kandidirati u desetoj izbornoj jedinici. “Pročitao sam to u novinama, vidim da se Bauk prepao da mu ne dođem u 10.  izbornu jedinicu budući da mi je otac s Hvara, a majka iz Makarske, pa imam dosta dobar standing u toj jedinici.”

“Neka se ne boji, ja ću biti u 1. izbornoj jedinici, rođen sam u Zagrebu, živim ovdje, ovo je moj grad i želim nositi listu koja je 2016. kada sam je nosio ostvarila najbolji rezultat od kad postoji ovakav sustav, tako će biti i ove godine”, rekao je.

Plenković očekuje će HDZ ponoviti uspjeh s prošlih izbora kada je osvojio 61 mandat, i to “ovaj put s postignućima iza nas i jasnim riješnjima za budućnost Hrvatske”.

“Poluga koju smo dobili kao podršku Europske komisije je dio onoga što stalno govorim, Hrvatska je osnažila svoj suverenitet, svojim snažnim pozicioniranjem na razini Europske unije, na taj način smo zaokružili sve ono je bitno na nacionalnoj razini i oplemenili našu snagu na europskoj”, ustvrdio je.
Plenković je rekao da je sretan što će se Dan državnosti ponovno slaviti 30. svibnja i što je Hrvatski sabor na prijedlog Vlade vratio Dan državnosti na taj datum koji je, ocijenio je, bio pogrešno  promijenjen prije skoro 20 godina u vrijeme Račanove vlade.

Po njegovim riječima, taj dan, 25. lipnja, nikada nije saživio s hrvatskim narodom, a 30. svibnja je emocija, trenutak je prvi put konstituiran višestranački demokratski sabor koji je devedestih puno značio svima.

“Naša je intencija da sada, 30 godina uoči prvog konstituiranja sabora nakon prvih demokratskih izbora obnovimo ozračje, pozitivnu identifikaciju naroda sa simbolima države i ključnim datumima države”, istaknuo je.

Plenković se ne slaže s načinom na koji predsjednik RH Zoran Milanović doživljava Dan državnosti, a to što neće ići na izbore smatra porukom za predsjednika SDP-a i njegove prijatelje iz nove koalicije.

“Ova poruka je pogrešna, treba se identificirati s onim što hrvatskom narodu znači, a 30. svibnja znači, nije to samo blagdan jedne stranke, nego cijelog hrvatskog naroda”, rekao je Plenković.

Vrisak.info

Tags: andrej plenkovićhrvatskaparlamentarni izbori

Povezane objave

U 16 godina krediti za stanove u BiH porasli za dvije milijarde maraka
Vijesti

Kreditno zaduženje građana u BiH poraslo za 1,17 milijardi maraka

Obiteljsku mirovinu prima blizu 120.000 osoba u FBiH: Evo tko ima pravo na puni iznos
Vijesti

Mirovina viša za korisnike razmjernih mirovina prema novim izmjenama zakona

Ako se prihvate zahtjevi umirovljenika, najniža mirovina bi se povećala za skoro 300 KM
Vijesti

Umirovljenici u Njemačkoj: Povećanje mirovina ih može svrstati među obveznike poreza, evo tko će plaćati

Mate Rimac: Počnite vježbati, ja sam izgubio 15 kilograma

Mate Rimac: Počnite vježbati, ja sam izgubio 15 kilograma

Košarkaši Širokog upisali 10 uzastopnih pobjeda, protiv Vojvodine se očekuje nastavak niza

Široki u borbi za polufinale i ABA 2 ligu: Ključna utakmica na Pecari

Čitluk i Visoko predvodnici pilot-programa za zapošljavanje mladih u BiH

Čitluk i Visoko predvodnici pilot-programa za zapošljavanje mladih u BiH

U 16 godina krediti za stanove u BiH porasli za dvije milijarde maraka

Kreditno zaduženje građana u BiH poraslo za 1,17 milijardi maraka

Foto: HŠK Posušje

Posušje slavilo na gostovanju kod GOŠK-a

Obiteljsku mirovinu prima blizu 120.000 osoba u FBiH: Evo tko ima pravo na puni iznos

Mirovina viša za korisnike razmjernih mirovina prema novim izmjenama zakona

Foto: Radio Mir Međugorje

Sakrament potvrde u Međugorju primilo 60 krizmanika

Široki Brijeg: Mladi ribič u Borku upecao primjerak od 2,5 kilograma

Široki Brijeg: Mladi ribič u Borku upecao primjerak od 2,5 kilograma

Yamal u Barceloni do 2026., odštetna klauzula milijardu eura

Modriću poluvrijeme u vjerojatno zadnjem El Clasicu: Barca okrenula Real i došla na korak od titule

Hajduk uvjerljiv protiv Osijeka, dva gola Livaje

Gorica produbila krizu Hajduka: Bijeli ne znaju za pobjedu šestu utakmicu u nizu

Foto: Franjevački samostan i Župa sv. Ante Padovanskog Humac - Ljubuški

Ljubuški: Muška zajednica Jeshua okupila stotinu mladih na sportskom danu

Prehrambeni div Danone zatvara tvornicu u Njemačkoj s 230 radnika

Prehrambeni div Danone zatvara tvornicu u Njemačkoj s 230 radnika

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.