“Nakon informacije kako je oskrnavljeno pravoslavno groblje u Vihovićima, otišao sam zajedno s potpredsjednikom Gradskoga vijeća gospodinom Milivojevićem i mještanima obići lokalitet. Zahvaljujući mještanima gnjusni napisi su već bili uklonjeni. Zajednički smo osudili ovakve anticivilizacijske postupke.
Budući da se slični ispadi pojavljuju u posljednje vrijeme nemoguce je ne posumnjati da su u funkciji “neke politike” koja želi fokus prebaciti sa svega dobroga sto se u Mostaru trenutno događa.
Važno je da svi pošaljemo poruku kako neće uspjeti sa unošenjem nemira! S tim u vezi raduje brza reakcija mještana Hrvata i Srba koji su zajedno izišli i dogovorili uređenje pročelja groblja koje je bilo vandalski cilj.
U razgovoru s mještanima srpske nacionalnosti izrazili smo opće iznenađenje ovim incidentom budući da žive mirnim suživotom. Ovaj događaj nije ih uplašio, a u ime gradske uprave izrazio sam potporu za sve njihove potrebe”, objavio je gradonačelnik Mostara Mario Kordić na svojoj Facebook stranici.
Vrisak.info