Mostarski klub Velež u nedjelju je službeno objavio da je 54-godišnji stručnjak Vladimir Janković preuzeo ulogu glavnog trenera. Janković u Mostar dolazi iz crnogorskog Nikšića gdje je uspješno vodio ekipu Sutjeske.
Jankovićeva trenerska karijera obilježena je bogatim iskustvom. Njegovi počeci vezani su uz srpske klubove poput Voždovca, Bežanije, Čukaričkog i Crvene Zvezde.
Dio svoje karijere proveo je i u inozemstvu gdje je bio pomoćni trener u ciparskoj Omoniji iz Nikozije i grčkom Panioniosu.
Posljednjih godina fokusirao se na izgradnju samostalne trenerske karijere.
U sezoni 2020/21. preuzeo je OFK Titograd, nakon čega je vodio Petrovac, a posebno se istaknuo u Dečiću, gdje je u 22 utakmice ostvario 11 pobjeda.
Također je bio trener litvanskog prvoligaša Riteriai iz Viljnusa. Uz Jankovića u Veležov stručni stožer stigao je i Darko Buser koji je preuzeo ulogu pomoćnog trenera, dok će se Marko Drekalović brinuti za kondicijsku pripremu momčadi.
Ovaj iskusni trener i njegov tim donose novu energiju u redove “Rođenih” s jasnim ciljem da dodatno unaprijede rezultate mostarskog kluba.
Vrisak.info