Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

U Madridu i Barceloni počeli posebni postupak za smanjenje plaća nogometašima

Atletico je prije dva tjedna izborio ulazak u četvrtfinale Lige prvaka pobjedom nad europskim prvakom Liverpoolom

Objavio Vrisak.info
28/03/2020
Veliko razočaranje u madridskom derbiju: Real na vrhu, Modrić se vratio

Nakon Barcelone koja je još u četvrtak otvorila postupak smanjenja plaća svojim profesionalnim sportašima, u petak su još dva španjolska nogometna prvoligaša, Atletico Madrid i Espanyol iz Barcelone, poslali državnom uredu za zapošljavanje zahtjev za privremenom suspenzijom ugovora.

“Ovako grozna situacija nas prisiljava donijeti teške, ali potrebne odluke. Nažalost, kako bi klub preživio, prisiljeni smo zatražiti Postupak privremenog reguliranja zaposlenja (ERTE) za igrače, trenere, tehničko osoblje i zaposlenike”, napisao je generalni direktor Atletica Miguel Angel Gil Marín u pismu poslanom članovima kluba.

Gil nije naveo u kolikom će postotku biti smanjene plaće igračima i zaposlenicima dok traje izvanredno stanje u zemlji. Atletico je prije dva tjedna izborio ulazak u četvrtfinale Lige prvaka pobjedom nad europskim prvakom Liverpoolom. U prvenstvu zauzima šesto mjesto s 45 bodova, 13 manje od vodeće Barcelone.

Espanyol se pozvao na “višu silu”
Posljednjeplasirani Espanyol je u petak izvijestio o 70-postotnom smanjenju plaća svojim nogometašima čime je slijedio primjer svog velikog gradskog susjeda Barcelone.

“Zbog privremene suspenzije natjecanja te izvanredne situacije koju proživljavamo upravo smo pred nadležnim uredom za zapošljavanje otvorili Postupak privremenog reguliranja zaposlenja (ERTE)”, priopćio je Espanyol pozvavši se na “višu silu”.

Mjera će utjecati na igrače, trenere, fizioterapeute prve muške i ženske ekipe, a također i na one iz podmlatka.

“Smanjili smo im radne sate za 70 posto. Svi su obaviješteni o tome te su iskazali razumijevanje i poštovanje”, naveo je Espanyol.

Proporcionalno će im za 70 posto biti smanjene plaće tijekom izvanrednog stanja koje u zemlji počelo 14. ožujka a trajat će minimalno do 11. travnja.

Tu odluku tek treba potvrditi ured za zapošljavanje u Barceloni kojem je dostavljen zahtjev. Igrači bi trebali nastaviti vježbati u svojim stanovima i kućama, kao što su to individualno radili prethodna dva tjedna.

Barcelona je istu mjeru najavila u četvrtak navečer no nije okrirla u kolikom je postotku smanjila radno vrijeme igračima i zaposlenicima.

Barcelonini nogometaši, košarkaši i rukometaši, među kojima hrvatski igrači Ivan Rakitić, Ante Tomić i Luka Cindrić ovaj tjedan nisu uspjeli postići dogovor o sporazumnom smanjivanju plaća. Nisu se mogli dogovoriti oko postotka.

Espanyol je izvijestio kako je sa svojima postigao prijateljski dogovor, piše gol.hr.

“Momčad je iskala dobru volju i spremnost na postizanje prijateljskog sporazuma pa klub nije morao posezati za drastičnijim radnim mjerama”, navedeno je u priopćenju.

Brojne kompanije već su pokrenule ERTE
U Španjolskoj je u petak broj oboljelih od koronavirusa porastao za gotovo 7.900 premašivši 64.000. Klubovi tenutno ne dobivaju prihode od televizijskih prava, ulaznica i suvenira jer je 47 milijuna stanovnika u kućama, a stadioni i trgovine s dresovima su zatvorene.

U Španjolskoj u slučaju “više sile”, kakva je nastala uvođenjem izvanrednog stanja u zemlji 14. ožujka, kompanije mogu otvoriti Postupak privremenog reguliranja zaposlenja (Expediente de Regulación Temporal de Empleo – ERTE). To su proteklih tjedana učinile kompanije Burger King, Seat, Iberia, Air Europa i Volkswagen. Zaposlenici kada uđu u postupak ERTE mogu tražiti i državnu naknadu za nezaposlene do određenog iznosa ako ispunjavaju kriterije.

Vrisak.info

Tags: Barcelonareal madrid

Povezane objave

(VIDEO) Ivanković i Gašpar režirali senzaciju: Rama srušila Mostar SG za majstoricu
Sport

(VIDEO) Ivanković i Gašpar režirali senzaciju: Rama srušila Mostar SG za majstoricu

Zrinjski pod Bijelim Brijegom svladao Velež
Sport

Zrinjski pod Bijelim Brijegom svladao Velež

Foto: HŠK Zrinjski
Sport

Danas prva utakmica finala Kupa BiH: Zrinjski i Velež u borbi za trofej

Vlada ŽZH: Novi zakon o prirodi, nova služba i milijuni za okoliš i prijevoz učenika

Vlada ŽZH izdvojila 300.000 KM za obrazovanje i predložila nove članove Upravnog vijeća SKB Mostar

Foto: Grad Široki Brijeg

Glazbena škola Široki Brijeg priredila Večer hrvatskih skladatelja

Širokobriježanin Stanko Čolak obranio doktorat na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu u Osijeku

Širokobriježanin Stanko Čolak obranio doktorat na Građevinskom i arhitektonskom fakultetu u Osijeku

Grad Široki Brijeg dijeli 700.000 KM za sport i kulturu, evo detalja

Kreću radovi: Široki Brijeg dobio 300.441,31 KM za sanaciju Puringajske ulice, evo šta su dobili ostali

MUP HNŽ: Policijski sustav funkcionira, kriminalitet u padu

MUP HNŽ: Policijski sustav funkcionira, kriminalitet u padu

Umirovljenicima u FBiH danas će biti isplaćena mirovina

Nova pravila: Evo koliku biste mirovinu imali s 15, 20 i 25 godina staža uz prosječnu plaću u FBiH

Inspektori Porezne uprave FBiH češljali: U ŽZH otkrivena 2 neprijavljena radnika, zapečaćen jedan objekt

Inspektori Porezne uprave FBiH češljali: U ŽZH otkrivena 2 neprijavljena radnika, zapečaćen jedan objekt

Foto: OŠ Kočerin

Učenici OŠ Kočerin Široki Brijeg kroz terensku nastavu učili o prometu i prirodi

(VIDEO) Ivanković i Gašpar režirali senzaciju: Rama srušila Mostar SG za majstoricu

(VIDEO) Ivanković i Gašpar režirali senzaciju: Rama srušila Mostar SG za majstoricu

HNS BiH: Podrška kardinalu Puljiću i apel za poštivanje ustavne jednakopravnosti

HNS BiH: Podrška kardinalu Puljiću i apel za poštivanje ustavne jednakopravnosti

Prometna nezgoda na zaobilaznici u Širokom Brijegu, otežan promet

Prometna nezgoda na zaobilaznici u Širokom Brijegu, tri osobe ozlijeđene

Studija logopedije SUM-a obilježava deset godina postojanja

Studija logopedije SUM-a obilježava deset godina postojanja

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.