Hercegovinu danas, 9. rujna, očekuje djelomično oblačno vrijeme, uz ugodne temperature i bez opasnosti od padalina.
Prema prognozi meteorologa, najviše dnevne vrijednosti kretat će se između 22 i 28 stupnjeva, ovisno o mjestu, dok se stabilno i sunčano vrijeme vraća već od petka.
U Širokom Brijegu, Posušju i Grudama dan će proteći uz djelomično oblačno vrijeme, s temperaturama između 16 i 22 °C. Vlažnost zraka iznosit će oko 62%, a vjerojatnost padalina je nula posto.
Već u srijedu najavljena je umjerena kiša, a u četvrtak jaka kiša, dok će vikend donijeti sunčane i stabilne prilike uz temperature do 25 °C.
Ljubuški će danas biti nešto topliji, s najvišom temperaturom do 28 °C.
U narednim danima očekuje se slično pogoršanje vremena kao i u ostalim hercegovačkim gradovima – kiša u srijedu i četvrtak, a od petka ponovno sunčano i toplo, s temperaturama između 27 i 29 °C.
U Mostaru će temperature danas varirati od jutarnjih 13 °C do poslijepodnevnih 28 °C.
Tijekom dana prevladavat će sunčano i djelomično oblačno vrijeme, a satelitska prognoza pokazuje da će se najveća toplina zadržati između 10 i 14 sati.
Od srijede stiže obilna kiša, dok će vikend donijeti stabilizaciju i ponovno ljetne uvjete, s temperaturama do 28 °C.
Prema trenutnim prognozama, nakon kratkotrajnog pogoršanja sredinom tjedna, Hercegovinu ponovno očekuje niz sunčanih i toplih dana.
Vrisak.info















