Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Frano Vukoja: U eskalaciji bošnjačkog unitarizma sve silogizam do silogizma

Sarajevski “građanski” alkemičari i dalje nastoje žrtve pretvoriti u zločince i sve u tom stilu. Htjeli bi kao fol u Europu, a rade i govore potpuno suprotno od europskih kategoričkih stavova o izjednačavanju svih totalitarnih režima – nacizma, fašizma i komunizma

Objavio Vrisak.info
22/05/2020
Frano Vukoja: U eskalaciji bošnjačkog unitarizma sve silogizam do silogizma

Nakon koronavirusa u BiH se pojavio virus “antifašizma”, koji je izašao iz sarajevskog laboratorija samozvanih antifašista, piše Frano Vukoja za Večernji list.
Pa su ti samozvani antifašisti predložili oštre mjere – kardinala u karantenu, a katoličke vjernike u samoizolaciju! A sve kao zbog mise zadušnice za pobijene na križnim putovima od Bleiburga i Triglava do Vardara od komunističkih zločinaca nakon što je Drugi svjetski rat završio.

Pa je tako osvanuo povez preko očiju kipa pape Ivana Pavla II., kao logičan nastavak postavljanja kondoma na Isusov kip i slično. A bilo je prijetnji smrću onima koji se ne slažu s njihovim “antifašističkim” stavovima. I sam kardinal Vinko Puljić pisao je papi Franji kako je njemu i vjernicima ugrožen i život.

Znaju li sarajevski “antifašisti” da katolički svećenici moraju moliti za umrle. Ako im netko to nastoji zabraniti, automatski nastoji zabraniti i njihovo djelovanje. Jasno kao dan. Onda uzmu izjavu od Stipe Mesića! Da bi se pokazala relevantnost Mesićeva mišljenja, treba pokazati svijetu i vijeku neke njegove izjave koje su dijametralno suprotne od ovih najnovijih.

U najnovijoj eskalaciji bošnjačkog unitarizma sve nonsens do nonsensa, silogizam do silogizma. Sve češće pomiješaju lonce i zamrse konce pa se nađu k’o pile u kučini. Tako sarajevski glumci koji glume antifašiste naprave video “Neće proći”, a svakog dana prolaze sarajevskim ulicama koje nose ime po osvjedočenim slugama fašističkog režima, među kojima je i zapovjednik SS policijske pukovnije ili osoba vezana za Handžar diviziju (oružanu divizije SS-a!)…

No, kako se ne radi o katolicima, sarajevski “antifašisti” automatski ih eliminiraju od fašizma. Jer su, po njima, svi cijepljeni protiv fašizma osim Hrvata. Presuđuju po “logici” Bore Čorbe koji o partizanu i komunistu Josipu Brozu pjeva: “Ko se od vas još ne seća ustaše iz Kuće cveća?!”

Iz aviona se vidi da se iza maske antifašizma krije rigidni bošnjački unitarizam koji se protiv totalitarizma bori totalnim totalitarizmom. Sarajevski “građanski” alkemičari i dalje nastoje žrtve pretvoriti u zločince i sve u tom stilu. Htjeli bi kao fol u Europu, a rade i govore potpuno suprotno od europskih kategoričkih stavova o izjednačavanju svih totalitarnih režima – nacizma, fašizma i komunizma. Pa o slobodi, pravdi i europskim vrijednostima govore ispod slike čovjeka kojega je Europa svrstala među najveće zločince.

Na Bleiburgu i križnim putovima stradali su i deseci tisuća muslimana iz BiH, to jest Bošnjaka, a u postrojbama pod izravnim njemačkim zapovjedništvom bilo je pripadnika te iste nacije i vjere na tisuće i tisuće. Brojni pripadnici i drugih naroda u tada porobljenoj Europi bili su na strani Nijemaca, ali nisu zbog toga nakon rata ubijani bez suđenja. Ne samo oni već i žene i djeca koji s ratom nisu imali ništa osim nesreće u kojoj su se zatekli. I sad nekome padne na pamet zabraniti održavanje mise zadušnice za sve njih. I ponovno traže od bh. Hrvata i katolika da ne nasjedaju na vlastito mišljenje. I vjerovanje!

Valja se prisjetiti one anegdote iz 1945. godine kad je jedan boljševik pitao nekog katolika zašto su toliko vezani za svoje svećenike, a on mu objasnio: – Zato što ste nam ih toliko malo ostavili!

Blasfemično su izgledale petokrake na glavama Sarajlija, one iste zvijezde koja je krasila kape onih koji su pucali po Sarajevu na tako davno. No, valja reći da nisu svi Bošnjaci zaraženi novim virusom iz laboratorija samozvanih antifašista. Među njima je i reis Kavazović, čije su izjave ipak svjetlo na kraju tunela. Nadamo se da će kardinalova molitva uroditi plodom mira i razumijevanja. Jer valja relaksirati međunacionalne i međureligijske odnose u BiH. Kao što su relaksirane mjere borbe protiv koronavirusa.

Već su krenuli i vicevi na račun sarajevskih “antifašista”. Sliče onima o koronavirusu, kao što je ovaj s Mujom koji je nazvao jedan telefonski broj: – Alo, nazvao sam samo da ti kažem da te volim! – Oprostite, gospodine, ovo je kafić – javi se glas s pozvanog broja. – Znam, znam – objasni Mujo.

Vrisak.info

Tags: frano vukoja

Povezane objave

KOLUMNE / INTERVJU

Širokobriješki franjevac Miljenko Stojić o vjeri, povijesti i sjećanju na hercegovačke mučenike

KOLUMNE / INTERVJU

Novi trener Širokog Brijega – Damir Milanović u Vrisak podcastu

KOLUMNE / INTERVJU

Svjedočanstvo mladih djevojaka iz Cenacola: „Vidjela sam video na internetu i rekla: Samo jednom“

OpenAI predstavio prvi hardver: Codex Micro tipkovnica donosi AI agente nadohvat ruke

OpenAI predstavio prvi hardver: Codex Micro tipkovnica donosi AI agente nadohvat ruke

Novi Audi Q3: Više tehnologije, bogatija oprema i snažniji plug-in hibrid

Novi Audi Q3: Više tehnologije, bogatija oprema i snažniji plug-in hibrid

Električni romobili u BiH uskoro bi mogli dobiti jasna pravila: Uvode se kacige, dobna granica i kazne

Električni romobili u BiH uskoro bi mogli dobiti jasna pravila: Uvode se kacige, dobna granica i kazne

Širokobriješka pjevačica Antonija Čerkez objavila novu pjesmu posvećenu Hercegovini

Širokobriješka pjevačica Antonija Čerkez objavila novu pjesmu posvećenu Hercegovini

Novi izračun minimalne mirovine u FBiH donosi do 760 KM za najduži staž

Mirovine rastu za 3,5 posto, Vlada pojasnila kada bi mogla uslijediti nova korekcija

Spriječeno krijumčarenje 12 migranata kod Gruda i Livna, uhićene četiri osobe

Spriječeno krijumčarenje 12 migranata kod Gruda i Livna, uhićene četiri osobe

Vlada FBiH imenovala nove čelnike u javnim poduzećima: Nova imenovanja i u Hrvatskoj pošti Mostar

Vlada FBiH imenovala nove čelnike u javnim poduzećima: Nova imenovanja i u Hrvatskoj pošti Mostar

Nova naknada za branitelje u FBiH: Poznato tko će imati pravo na dodatak

Nova naknada za branitelje u FBiH: Poznato tko će imati pravo na dodatak

Anketa o radnoj snazi: Stopa nezaposlenosti u BiH 13,5 post

Velike promjene za nezaposlene u FBiH: Evo tko više neće biti u istoj evidenciji

Više od 130 mališana sudjelovalo na Edukido LEGO® radionicama u Širokom Brijegu

Više od 130 mališana sudjelovalo na Edukido LEGO® radionicama u Širokom Brijegu

Postupanje policije u Grudama rezultiralo oduzimanjem opojne droge

Postupanje policije u Grudama rezultiralo oduzimanjem opojne droge

Ovo su najpopularnija imena za bebe u BiH: U Hercegovini tradicija igra ključnu ulogu

Pogledajte statistiku: Samo ŽZH u FBiH ima više rođenih nego umrlih

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.