Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Zmije sve bliže obliteljskim kućama

Zmije su, kako kažu stručnjaci iz ove tvrtke, u cijeloj Hercegovini već izmiljele po kamenjaru, gdje se sve češće susreću otrovnice poskoci i šarke, koje u ovo doba godine, nakon zimskog mirovanja, imaju u sebi najviše otrova.

Objavio Vrisak.info
19/05/2022
Čitluk: Ukućani se iznenadili kada su ispred ulaznih vrata ugledali zmiju

Radnici Javne ustanove “Ekologija i sigurnost” Trebinje su u svibnju, ispred i u objektima u prigradskim naseljima, uhvatili i na siguran način uklonili tri zmije. “Sve tri smo uhvatili na hvataljku koja služi za tu namjenu, jer su dvije bile poprilično dugačke i ničim se drugim nisu mogle uhvatiti zbog bojazni od ugriza. Sve smo nakon uklanjanja žive pustili u prirodu”, kaže Mišo Pamučina iz JU “Ekologija i sigurnost”. Jedna od ove tri zmije, dužine oko metar i pol, već je bila ušla u prizemnu kuću u predgrađu Trebinja, druga je pronađena u blizini jedne trebinjske javne ustanove, dok je treća uklonjena također u blizini kuće.

Zmije su, kako kažu stručnjaci iz ove tvrtke, u cijeloj Hercegovini već izmiljele po kamenjaru, gdje se sve češće susreću otrovnice poskoci i šarke, koje u ovo doba godine, nakon zimskog mirovanja, imaju u sebi najviše otrova. I trebinjski liječnici su uputili upozorenje građanima da budu na oprezu, naročito prilikom boravka u prirodi, pišu “Nezavisne”.  Direktorica Doma zdravlja u Trebinju Maja Mićunović kaže da je od početka godine zabilježen jedan ujed zmije te da imaju dovoljne količine seruma.

“Ujed se dogodio u ožujku, što je bilo neobično za to doba godine, a pacijent je zbrinut, dat mu je serum protiv ujeda zmija, potom je preventivno bio hospitaliziran u Bolnicu Trebinje i sve je završeno sretnim ishodom”, kazala je Mićunović. Napominjući da seruma ima dovoljno, za razliku od lani, kada su bile nestašice jer ga nije bilo moguće nabaviti, ona kaže da su se na vrijeme osigurali, s obzirom na to da to da ide ljeto, a u tom periodu se zabilježi i po nekoliko ujeda. Ni to, međutim, nije mnogo, s obzirom na to da se takvih ujeda zabilježi maksimalno tri do četiri i da Bolnica Trebinje pokriva široku regiju koja je gotovo isključivo kraško područje. Mićunović dodaje da srećom dosad nije zabilježen nijedan ujed sa smrtnim ishodom.

Vrisak.info

Tags: Hercegovinazmije

Povezane objave

Hercegovina

Široki Brijeg: Privremena obustava prometa zbog ugradnje završnog sloja asfalta na Vaganu

Foto: Facebook Događajnica
Hercegovina

Međugorje odalo počast fra Slavku Barbariću: Stotine vjernika na premijeri dokumentarca

Započelo uređenje grba iznad Širokog Brijega
Hercegovina

Započelo uređenje grba iznad Širokog Brijega

Ubojstvo u Mostaru: U naselju Zalik pronađeno beživotno tijelo muškarca

Široki Brijeg: Četiri osobe ozlijeđene u prometnoj nezgodi, sudjelovala tri vozila

Nove informacije otkrivaju: Apple uskoro predstavlja MacBook na dodir

Meta zaustavila AI program nakon otkrića da su izloženi porezni i medicinski podaci zaposlenika

Bol koja budi iz sna: Život s Cluster glavoboljom

Vrtoglavicu ne treba ignorirati: Liječnica upozorava kada može biti znak ozbiljnog problema

Kako jutarnje navike određuju kvalitetu vašeg sna

„Pokušajte petnaestogodišnjaku uzeti telefon“: Stručnjak otkriva znakove ovisnosti

FBiH neće zabraniti mobitele u školama, ali to mogu učiniti županije

Sve stroža pravila za djecu: Još jedna zemlja planira zabraniti mobitele u školama i ograničiti društvene mreže

Široki Brijeg: Privremena obustava prometa zbog ugradnje završnog sloja asfalta na Vaganu

Foto: Facebook Događajnica

Međugorje odalo počast fra Slavku Barbariću: Stotine vjernika na premijeri dokumentarca

Video klanjanja u Širokom Brijegu na našem YouTube kanalu pogledalo je preko 30.000 ljudi

Široki Brijeg: Obavijest o pristupanju izradi Detaljnog plana gospodarske zone „Buhovo“

Danas promjenjivo vrijeme u BiH, a u narednim danima sunčano i sve toplije

Hercegovina se već jutros prži: U Širokom Brijegu 27 °C

Prometna nezgoda u Širokom Brijegu: Automobilom udario u dva parkirana vozila

Široki Brijeg: Maloljetnici oštetili vozila bacanjem predmeta s mosta u Borku

Policija u Ljubuškom opet zaplijenila drogu, ovaj put speed

Policijski službenici PU Grude zaplijenili opojnu drogu tipa “speed”

Proglašena tehničko-tehnološka nepogoda na području Mostara

Proglašena tehničko-tehnološka nepogoda na području Mostara

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.