Barovi i kafići u Parizu zatvoreni su danas na dva tjedna u skladu sa novim mjerama protiv ubrzanog širenja virusa korona, ali je restoranima dopušteno nastaviti s radom.
Uz povećanu stopu širenja virusa i rast broja hospitaliziranih pacijenata nekoliko mjeseci poslije ukidanja opće blokade javnog i gospodarskog života, nova pravila o fizičkom distanciranju stupila su na snagu.
Barovi i kafići privlačili su veliki broj ljudi koji često nisu poštovali propise o fizičkom razmaku i nošenju maski. Francuski mediji ocjenjuju da mjera zatvaranja zato nije iznenađujuća.
Učionice i amfiteatri u gradskim sveučilištima biti će ograničeni na 50 posto kapaciteta, prenio je AFP.
Ministar zdravlja Olivier Veran objavio je prošlog tjedna da samo poboljšanje epidemiološke situacije može spriječiti zatvaranje barova i kafića u Parizu.
U subotu, 4. listopada, u Francuskoj je registrirano blizu 17.000 novih infekcija.
Dužnosnici navode da u gradu postoje 203 aktivna klastera epidemije.
Vrisak.info