Nova bolnica u Trebinju, čija je gradnja počela u ljeto 2023., u fazi je završnih radova. U potpunosti su završeni sustavi za ventilaciju, klimatizaciju i grijanje, a već je počelo dopremanje i instalacija nove opreme. Sve bi trebalo biti završeno do kraja godine.
U novoj bolnici vrvi kao u košnici, svakodnevno je na gradilištu oko 150 radnika. Počeo je i onaj najosjetljiviji dio posla – uređenje dijagnostičkih i operacijskih dvorana i njihovo opremanje.
“Nadam se da će bolnica zadovoljiti sve potrebe pacijenata” naveo je Milan Latinović, pomoćnik ministra zdravstva i socijalne zaštite, javlja RTRS.
Bolnica sa šest operacijskih dvorana
Umjesto dvije, koliko ih ima sadašnja bolnica, ova nova imat će šest operacijskih dvorana koje se rade po najsuvremenijim standardima. Bit će opremljena i angiodvorana za intervencije na srcu i krvnim žilama, pa pacijenti iz Hercegovine više neće morati putovati u druge centre.
“Između 200 i 250 pacijenata godišnje uputimo u Bijeljinu, Banju Luku, Foču, tako da će ovo biti veliko rasterećenje” napomenuo je Nedeljko Lambeta, ravnatelj Bolnice Trebinje.
Osim u unutrašnjosti zgrade, koja se prostire na 17.000 kvadrata, radi se i vanjsko uređenje – obrise dobivaju pristupne ceste, parkiralište, zelenilo. U novoj bi bolnici trebalo raditi 110 liječnika i oko 300 medicinskih sestara i tehničara.
Svi oni bi na novu adresu trebali prijeći do kraja godine ako sve bude teklo po planu. Podsjećamo da je prvobitni rok za završetak radova na novoj bolnici u Trebinju bio listopad 2025. godine.
Vrisak.info