Petero ljudi ubijeno je danas u Domu za starije i nemoćne osobe u Mažuranićevoj ulici u Daruvaru, javlja MojPortal.
Kako neslužbeno doznaju, muškarac je ušao u Dom za starije i nemoćne osobe i počeo pucati po ljudima. Petero osoba je na mjestu smrtno stradalo, a nekima se još pruža liječnička pomoć. Ubojica je nakon toga pobjegao, ali ga je policija ubrzo uhvatila kod kafića Daruvar.
Gradom Daruvarom odzvanjaju sirene svih mogućih hitnih službi.
Gradonačelnik Daruvara: Svi smo šokirani
Gradonačelnik Daruvara Damir Lneniček rekao je za N1 je da su svi šokirani ubojstvom.
“Što je uzrok, okidač, teško je reći, to će istraga utvrditi”, kaže Lneniček dodajući da se tragedija dogodila u privatnom domu u kojemu je smješteno 20-ak starijih osoba. Riječ je, kaže, o odličnom domu te da ne zna što bi mogao biti uzrok ovakvom događaju.
Lneniček nije htio potvrđivati nikakve pojedinosti koje su neki mediji objavili, rekao je tek da je najvažnije da je osumnjičeni uhićen.
Gradonačelnik kaže kako je Daruvar miran grad i da je ovo svima šok. “Teško mi je povezati da se ovo može dogoditi u našem gradu, državi”, prenosi izjavu index.hr.
Iz policije su poručili kako ne mogu iznositi detalje, jer je očevid u tijeku.
Cijeli kraj je u šoku, ali ovaj događaj je odjeknuo čitavom zemljom. U Daruvar su svoj dolazak najavili ministri Beroš i Piletić, kao i ministar Božinović.
Predsjednik Vlade Andrej Plenković obratit će se oko 14 sati.
Vrisak.info















