Federalno ministarstvo financija osiguralo je sredstva za jačanje zdravstvenog sustava na području Federacije BiH.
Isplaćena su sredstava u ukupnom iznosu od 45 milijuna KM, namijenjenih za tri klinička centra na području Federacije BiH.
Primatelji transfera su Klinički centar Univerziteta u Sarajevu, Sveučilišna klinička bolnica Mostar i Univerzitetski klinički centar Tuzla.
Sredstva su namijenjena za osiguravanje dostignute razine standarda sigurnosti i kvalitete zdravstvenih usluga sekundarne i tercijarne razine zdravstvene zaštite koje se pružaju pacijentima s cijelog područja Federacije BiH.
Kroz održavanje i poboljšanje likvidnosti javnih zdravstvenih ustanova, cilj je zadovoljiti zdravstvene potrebe pacijenata te osigurati kontinuirano pružanje sigurnih i kvalitetnih zdravstvenih usluga na navedenim razinama zaštite.
Vrisak.info















