Na području Jablanice danas se dogodio incident kada je pripadnik FUCZ-a odgurnuo fotoreportera portala Klix.ba koji je insistirao na odgovorima u vezi sa psima tragačima koji nisu pozvani u pomoć na ruševinama.
Pripadnik Federalne uprave civilne zaštite (FUCZ) Sabahudin Spahović je davao izjavu za Klix.ba, ali kada je stiglo pitanje zašto na razorena područja nisu pozvani potražni psi iz, konkretno GSS Sarajevo, koji su bili angažirani i na ruševinama u Turskoj nakon potresa, on je kazao “da nemaju licencu za potragu za mrtvim osobama”.
Pripadnik FUCZ-a Sabahudin Spahović, koji je koordinator spašavanja u Donjoj Jablanici prilikom davanja izjave napao je novinara koji ga je upitao zašto nisu pozvali potražne pse i kako su sve osobe proglasili mrtvima. pic.twitter.com/cbkvzJ1kXt
— Bljesak.info (@Bljesak) October 6, 2024
Na kontrapitanje fotoreportera Klix.ba Davorina Sekulića kako znaju da su ljudi mrtvi, Spahović je kazao: “Niko živ nije bio u kućama … Nemojte sad da se svađamo. Nemoje mi pričati o Šmekiju, molim vas… Nemaju licencu.”
Na opasku da su išli u Tursku i spašavali živote, pripadnik FUCZ-a je kazao: “Neka pokažu licencu da rade na mrtvima.”
Zatim je poručio fotoreporteru”razguli odavde”, a zatim je odgurnuo člana Klixove redakcije i uzeo mu mobitel iz ruke.
Zbog ovog incidenta reagovala je i policija.
Vrisak.info