Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Dodik ukrajinskim izbjeglicama: Ne dolazite u BiH, ovdje je gore nego kod vas

Napao je i visokog predstavnika EU za vanjsku politiku Josepa Borrella zbog upozorenja da se sadašnji sukobi mogu preliti i na zapadni Balkan. Dodik tvrdi kako Borrell samo širi proturusku propagandu

Objavio Vrisak.info
28/02/2022
Dodik: Schmidt zbog Rezolucije NS RS neće biti visoki predstavnik, BiH se mora raspasti

Predsjedatelj Predsjedništva BiH Željko Komšić zatražio je da se diplomatska mreža BiH u odnosu na ukrajinsku krizu ponaša sukladno međunarodnom pravu, uz potporu sankcijama, no srpski član državnog vrha Milorad Dodik tome se usprotivio hvaleći ruskog predsjednika Vladimira Putina.

Dodik hvali Putina

“Znam Putina i on je veoma odgovoran i veliki državnik”, kazao je Dodik novinarima u Banjoj Luci komentirajući poruku koju je ranije tijekom dana vlastima u BiH uputio šef Delegacije EU Johann Sattler ističući kako BiH kao država koja želi postati članicom Unije ima obvezu slijediti njenu vanjsku politiku, pa tako i provoditi sankcije nametnute Rusiji.

Predsjedatelj Predsjedništva BiH Komšić odmah je potom poslao instrukciju ministrici vanjskih poslova Biseri Turković da provodeći vanjsku politiku zemlje to treba činiti vodeći se odredbama Povelje UN koja zabranjuje napad na međunarodno priznate države, ali i obvezama preuzetim Sporazumom o stabilizaciji i pridruživanju EU.

U njemu stoji kako BiH treba poduzimati korake kako bi se unaprijedila zajednička stajališta o sigurnosti i stabilnosti u Europi, uključujući suradnju u područjima obuhvaćenim zajedničkom vanjskom i sigurnosnom politikom EU.

“Smatram kako je stoga nepotrebno glasanje u Predsjedništvu BiH o tome treba li ili ne treba ispunjavati međunarodne obveze”, napisao je Komšić u instrukciji čiju su sadržaj prenijeli lokalni mediji.

Dodik je i dalje odlučan protiv sankcija Rusiji

Dodik je gotovo istodobno novinarima u Banjoj Luci tumačio kako BiH zapravo nema stajalište o ukrajinskoj krizi jer o tome nije bilo formalne rasprave. Kazao je kako on osobno podupire teritorijalni integritet svih država pa tako i Ukrajine, ali je odlučno protiv sankcija Rusiji poručivši kako se u sadašnjem sukobu ne treba svrstavati.

“Mi ćemo ostati potpuno neutralni, nećemo se pridruživati sankcijama EU niti bilo koga”, kazao je Dodik tvrdeći kako zapravo nigdje ne piše da BiH mora do kraja pratiti politiku EU. Napao je i visokog predstavnika EU za vanjsku politiku Josepa Borrella zbog upozorenja da se sadašnji sukobi mogu preliti i na zapadni Balkan. Dodik tvrdi kako Borrell samo širi proturusku propagandu.

Na kraju je poručio izbjeglicama iz Ukrajine da ne dolaze u BiH jer će im tamo biti još gore nego u njihovoj zemlji.

Vrisak.info

Tags: milorad dodikrat u ukrajini

Povezane objave

Prometna nezgoda u Širokom Brijegu: Automobilom udario u dva parkirana vozila
Vijesti

Rasvijetljena krađa goriva iz bagera u Ljubuškom

Državljanin BiH uhićen u Hrvatskoj zbog uzgoja marihuane
Vijesti

Uhićen 33-godišnjak kod Ljubuškog: Zatečen kako zalijeva stabljike konoplje

U Mostaru i Visokom uhićeno pet osoba po međunarodnoj tjeralici
Vijesti

Pripadnik SIPA-e izvršio samoubojstvo

Prometna nezgoda u Širokom Brijegu: Automobilom udario u dva parkirana vozila

Rasvijetljena krađa goriva iz bagera u Ljubuškom

Državljanin BiH uhićen u Hrvatskoj zbog uzgoja marihuane

Uhićen 33-godišnjak kod Ljubuškog: Zatečen kako zalijeva stabljike konoplje

U Mostaru i Visokom uhićeno pet osoba po međunarodnoj tjeralici

Pripadnik SIPA-e izvršio samoubojstvo

Foto: Općina Čitluk

Obavijest o otvaranju knjižnice u Kulturno-informativnom centru Čitluk

Foto: D.K. / Bljesak.info

Padobranski desant na Mostarskom blatu: EUFOR pokazao koliko brzo može rasporediti snage u BiH

(VIDEO) Dinamo pobijedio Slaven u golijadi na Maksimiru

Kovačević legendu Dinama ostavlja na klupi? Ovo je mogući sastav za utakmicu sezone

BiH: Učenik osmog razreda prijetio da će u školu donijeti pištolj

Traži se zapošljavanje psihologa u u srednjim školama HNŽ-a

Poznat novi termin za utakmicu FK Željezničar – NK Široki Brijeg

Manijaci pozvali navijače Željezničara na poseban dolazak protiv Širokog Brijega

Ograničenje cijene peleta u FBiH pokazalo se kao opravdan potez

Koliko će koštati grijanje ove zime? Pelet, drva, struja, plin… cijene su paprene

Hercegovinu očekuju vrućine i povremeni pljuskovi

Sladić najavio novo upozorenje: Evo kad stiže najtopliji dan u 2026. godini

Najjeftinija destinacija za ljetni odmor: Pogledajte što se sve može kupiti za 10 eura

Objavljen popis najpovoljnijih gradova: Evo gdje u Europi možete na odmor za manje od 100 eura dnevno

SIPA provodi akciju u Mostaru, Zenici, Bijeljini i Banjoj Luci

SIPA uhitila 6 osoba na području Gruda, Zenice, Busovače i Kaknja

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.