Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Čović na Općem saboru HDZ-a u Zagrebu: Braniti ćemo hrvatske granice i biti svoji na svome!

Nekoliko tisuća izaslanika trebalo bi na XVIII. Općem izvještajnom saboru HDZ-a, koji je u tijeku u Košarkaškom centru Dražen Petrović, donijeti novi stranački Statut, kojim HDZ želi demokratizirati i osuvremeniti taj stranački dokument.

Objavio Vrisak.info
26/05/2018
Čović na Općem saboru HDZ-a u Zagrebu: Braniti ćemo hrvatske granice i biti svoji na svome!

Općem saboru HDZ-a nazoče i gosti među kojima su predsjednik Kluba zastupnika Europske pučke stranke Manfred Weber, bugarski premijer Bojko Borisov, te predsjednik HDZ BiH i član Predsjedništva BiH Dragan Čović, predstavnici diplomatskog zbora, braniteljskih udruga, sindikalnih središnjica, znanstvenog, kulturnog, sportskog života.

Čović: Braniti ćemo hrvatske granice!

Kako prenosi index.hr Dragan Čović oduševio je HDZ-ovce kada je rekao da će Hrvati u BiH i dalje braniti hrvatske granice i da će zaustaviti svako prijetnju koja bi se iz njegove zemlje mogla preliti u Hrvatsku.

“Iako nismo promijenili izborni zakon izborit ćemo se da budemo svoji na svome, nema podjela između Hrvata u BiH”, rekao je Čović, podsjetivši da su Hrvati u BiH jedini predvodnici europskog puta te države.

Weber: EPP će braniti kršćansku Europu

“Hrvatska je ponosna zemlja, zajedno smo za snažnu Europu”, poručio je na hrvatskom jeziku Manfred Webr, predsjednik Kluba zastupnika Europske pučke stranke. Za kršćanske je demokrate, istaknuo je, Europa bazirana na kršćanstvu.

“U Europi ima puno raznolikosti, ali jedna stvar koja se može naći u svakom mjestu je kršćanska crka i EPP će braniti kršćansku Europu”, poručio je Weber što su sudionici HDZ-a pozdravili pljeskom odobravanja.

Borisov: Kršćanstvo je dobro za politiku

Kršćanstvo je važno za dobru politku, bez njega je politika puna egoizma, kazao je bugarski premijer Bojko Borisov, pozvavši da Hrvatska i Bugarska zajedno rade na dobro Europe i da pokažu da zapadni Balkan nije neka rupa.

Plenković: Tko će povesti Hrvatsku naprijed ako ne HDZ!

“Za politički život Hrvatske, opći sabor HDZ-a uvijek je mnogo više od samog stranačkog skupa jer smo kroz ova tri desetljeća pokazali da je HDZ najveća, najjača, stožerna politička snaga Hrvatske, a to će biti u budućnosti. Tu smo kako bismo svima koji kroz pokušaje destabilizacije nastoje ostvariti svoje politikantske interese jer im opće dobro građana nije na prvom mjestu. Nastavit ćemo sa strukturnim reformama, jačanjem gospodarstva, pametnim vođenjem javnih financija braneći uvijek nacionalne interese… S još snažnijim HDZ-om jamčim vam da ćemo to i ostvariti jer tko će provoditi reforme i tko će povesti Hrvatsku naprijed ako ne HDZ “, poručio je na Općem saboru HDZ-a premijer i predsjednik HDZ-a Andrej Plenković, piše direktno.hr.

Plenković je nabrojao i pet ključnih prioriteta za budućnost:

  • Ustrajat ćemo na demografskoj revitalizaciji Hrvatske što smo već započeli otvaranjem novih vrtića, plaćanjem polovine ukupnog iznosa stambenog kredita za mlade obitelji u prve 4 godine i slično
  • Osnaživanje gospodarstva i smanjivanje poreza te posebno PDV-a do kraja ove godine što je jedno od predizbornih obećanja
  • Dovršiti strateške infrastrukturne projekte iz energetike, poput terminala za ukapljeni plin na Krku i prometa te napokon spojiti jug Hrvatske s ostatkom zemlje i to s 357 bespovratnih milijuna eura iz EU. Jedan od takvih projekata je i kupovina višenamjenskih borbenih aviona, koji će zagrmjeti nad Kninom na proslavi 25. obljetnice Oluje.
  • Uloga HDZ-a u budućnosti Hrvatske jer je to jedina stranka koja ima snagu okupiti ljude različitih profila ali jednog državotvornog i domoljubnog svjetonazora, kako one u zemlji tako i ine izvan nje. Zato ćemo uvesti mogućnost dopisnog glasovanja za Hrvate iz dijaspore.
  • Maksimalno koristiti sidro koje imamo u EU i NATO-u i to kroz spremnost za ulazak u Schengen i osiguravanje naših granica, zatim kroz predsjedanje Europskom unijom nakon samo sedam godina članstva i u konačnici kroz uvođenje eura, te kroz iskorištavanje sredstava koje nam omogućuje EU, a čija iskoristivost sada iznosi čak 42 posto, a do kraja godina bit će i do 60 posto, prenosi Jutarnji list.

vrisak.info

Tags: andrej plenkovićDragan Čovićhdzizdvojenopolitika

Povezane objave

Što je Kvaziuniverzalni dječji dodatak za svu djecu u FBiH? Evo zbog čega je koristan
Vijesti

Federacija BiH priprema veliki iskorak: Dječji dodatak za znatno veći broj djece

Branimir Glavaš: Otišao sam u BiH, ne želim više živjeti u Hrvatskoj
Vijesti

Službeno: Milanović oduzeo Branimiru Glavašu sva odlikovanja i priznanja

Od idućeg vikenda prelazak preko granice EU-a po novim pravilima
Vijesti

Otvaraju se novi granični prijelazi: Lakši promet između ŽZH i Hrvatske

Što je Kvaziuniverzalni dječji dodatak za svu djecu u FBiH? Evo zbog čega je koristan

Federacija BiH priprema veliki iskorak: Dječji dodatak za znatno veći broj djece

Branimir Glavaš: Otišao sam u BiH, ne želim više živjeti u Hrvatskoj

Službeno: Milanović oduzeo Branimiru Glavašu sva odlikovanja i priznanja

Akcije dobrovoljnog darivanja krvi za pučanstvo Posušja, Ljubuškoga i Gruda

Objavljen raspored akcija dobrovoljnog darivanja krvi u ŽZH za srpanj

Kazališna večer na otvorenom u Širokom Brijegu: „Prkos” donosi snažnu životnu priču

Kazališna večer na otvorenom u Širokom Brijegu: „Prkos” donosi snažnu životnu priču

Od idućeg vikenda prelazak preko granice EU-a po novim pravilima

Otvaraju se novi granični prijelazi: Lakši promet između ŽZH i Hrvatske

Preminuo bivši HDZ-ov vijećnik nakon brutalnog premlaćivanja, poznati detalji smrti

Preminuo bivši HDZ-ov vijećnik nakon brutalnog premlaćivanja, poznati detalji smrti

Noćna akcija u Mostaru: Alkohol, vožnja bez dozvole i droga – 60 kazni

Prometna nesreća kod Posušja: Dvije osobe ozlijeđene

Policija u Grudama pronašla kokain kod 24-godišnjaka

Široki Brijeg: U prometnoj nesreći s tri vozila jedna osoba ozlijeđena

Velika policijska akcija u Austriji: Spriječen napad na hrvatske navijače

Razbijena balkanska-narko mreža: Uhićen osumnjičeni za šverc kokaina i pranje stotina tisuća eura

Modrić briljirao u dresu Milana: Talijani ga proglasili klasom iznad svih

Luka Modrić donio odluku: Evo gdje će hrvatski kapetan nastaviti karijeru

Evo koji je uvjet Izetbegovićeve suradnje s Čovićem nakon izbora

Evo koji je uvjet Izetbegovićeve suradnje s Čovićem nakon izbora

Široki Brijeg:  Zmija na vrhu kućnih vrata iznenadila obitelj u Mokrom

Široki Brijeg: Zmija u kući pa požari u Čerigaju, Dužicama i Oklajima

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.