Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Čavara: Probošnjačke stranke ruše ustavni poredak i koriste govor mržnje prema Hrvatima katolicima

Otvorene prijetnje i napadi na Hrvate i katolike u Bosni i Hercegovini postali su svakodnevnica, iz dana u dan je ta netrepeljivost i, slobodno mogu reći, govor mržnje prema hrvatskom narodu, prema katolicima sve jači i bez ikakve sankcije.

Objavio Vrisak.info
24/05/2020
Čavara: Pritiscima na SIP žele vratiti stanje koje je Ustavni sud poništio

Predsjednik Federacije BiH Marinko Čavara uputio je, kako javlja Hrvatski Medijski Servis, pismo dužnosnicima Europske unije u kojem stoji:

„Uvaženi dužnosnici, Vaše ekscelencije,
Dvadeset pet godina poslije potpisivanja Općeg okvirnog sporazuma za mir u BiH, Daytonskog sporazuma, svjedoci smo sve češćih kršenja istog i slučajeva diskriminacije, omalovažavanja, pa i pokušaja uskraćivanja osnovnih ljudskih prava najmalobrojnijem konstitutivnom narodu u BiH – hrvatskom narodu.

Nažalost, iz dana u dan, sve je jasnija i jača namjera političara tkzv. probošnjačkih stranaka, a to je rušenje postojećeg ustavnopravnog poretka i želja za uređenjem države po mjeri i volji najbrojnijeg naroda u BiH – Bošnjaka, a što je suprotno Washingotnskom i Daytonskom mirovnom sporazumu i ustavnom uređenju Federacije BiH i BiH.

Otvoreno bez skrivanja SDA je donijela Programsku deklaraciju s ciljem realizacije Islamske deklaracije iz prošlog stoljeća, a čiji su ciljevi uređenje unitarne Bosne i Hercegovine i s mehanizmima vladanja jednog naroda, a sve suprotno Washingtonskom i Dejtonskom uređenju Federacije BiH i BiH.

Otvorene prijetnje i napadi na Hrvate i katolike u Bosni i Hercegovini postali su svakodnevnica, iz dana u dan je ta netrepeljivost i, slobodno mogu reći, govor mržnje prema hrvatskom narodu, prema katolicima sve jači i bez ikakve sankcije.

Prosvjedi organizirani protiv održavanja mise za žrtve Blajburške tragedije i Križnih puteva hrvatskog naroda jasno pokazuju da se na sve načine pokušava oduzeti prava Hrvatima, katolicima, pa i do te mjere da im se zabrani da služe i idu na misu za nevine žrtve jedne od najvećih tragedija hrvatskog naroda. Prijetnje i napadi na vrhbosanskog kardinala Vinka Puljića, prvog čovjeka Katoličke crkve u BiH, su za svaku osudu.

Europska unija utemeljena je na zaštiti i promoviranju temeljnih ljudskih prava i uvažavanju različitih identiteta i kultura na europskom prostoru. Stoga je jasno da Bosna i Hercegovina u kojoj se konstantno omalovažava i krše prava najmalobrojnijeg konstitutivnog naroda ne ispunjava temeljnu zadaću na svom putu prema članstvu u Europskoj uniji, kojoj toliko težimo.

Uvaženi dužnosnici i ekscelencije, važno je da ste upoznati sa stvarnim stanjem u Bosni i Hercegovini, jer jedino uz vašu potporu možemo napraviti iskorak i osigurati ustavnu ravnopravnost sva tri konstitutivna naroda u BiH, kao i zaštitu temeljnih ljudskih sloboda svakog stanovnika u Federaciji BIH i BiH, jer samo takva BiH ima budućnost u EU.

Od vas očekujemo da ne šutite o svemu naprijed navedenom kao i o aferama koje se pokušavaju zataškati kroz pritiske na tužitelje i suce, medije i sve koji spominju nezakonit način imenovanja članova Središnjeg izbornog povjerenstva, nabavke respiratora, korupcije pri izboru u Kantonalnom odboru sarajevske SDA, krivotvorene diplome direktora Obavještajne službe BiH, načina upravljanja i rada namjenske industrije, i mnogih drugih sličnih situacija kao i nezakonitog upravljanja Federalnom televizijom koje traje godinama.

Govor mržnje je postala norma ponašanja i bez sankcije u jednoumlju Sarajeva protkano licemjernim ponavljanjem laži i spinova što ne smije biti prihvatljivo nikome, a pogotovo vama čija uloga u BiH nije da svojom šutnjom to odobravate.

Igrati kozaračko kolo u Sarajevu sljedbenika komunističkih režima koji su počinili strašna zlodjela, samozvanih antifašista, u čitavom svijetu tako i u bivšoj Jugoslaviji za vrijeme molitve za žrtve tih zločinaca je više nego morbidno i za svaku osudu koja je nažalost izostala.

Prisjetimo se riječi uzoritog kardinala Vinka Puljića u propovijedi na misi: „Mi ne možemo zaboraviti svoje pokojne, bilo da su umrli prirodnom smrću, a pogotovo ako ih je mržnja ubila. Posebno ne možemo zaboraviti one koji su svoj zemaljski život u tako teškim prilikama, bili mučeni, i kojima je na nečovječan način oduzet život. Tko izgubi poštivanje prema takvim žrtvama, pitamo se koje i kakve vrijednosti u sebi nosi? Bojim se živjeti s ljudima kojima ništa nije sveto ili koji su sposobni gaziti po tuđim svetinjama.“

„Tko ne želi istinu taj se stavlja iza zla kojeg brani i tako podržava negativni naboj među ljudima. Taj nije graditelj mira, nego širitelj zla. Nijedan se zločin ne može braniti.“, stoji na kraju pisma predsjednika Federacije BiH Marinka Čavare.

Vrisak.info

Tags: marinko čavara

Povezane objave

U 16 godina krediti za stanove u BiH porasli za dvije milijarde maraka
Vijesti

Kreditno zaduženje građana u BiH poraslo za 1,17 milijardi maraka

Obiteljsku mirovinu prima blizu 120.000 osoba u FBiH: Evo tko ima pravo na puni iznos
Vijesti

Mirovina viša za korisnike razmjernih mirovina prema novim izmjenama zakona

Ako se prihvate zahtjevi umirovljenika, najniža mirovina bi se povećala za skoro 300 KM
Vijesti

Umirovljenici u Njemačkoj: Povećanje mirovina ih može svrstati među obveznike poreza, evo tko će plaćati

Mate Rimac: Počnite vježbati, ja sam izgubio 15 kilograma

Mate Rimac: Počnite vježbati, ja sam izgubio 15 kilograma

Košarkaši Širokog upisali 10 uzastopnih pobjeda, protiv Vojvodine se očekuje nastavak niza

Široki u borbi za polufinale i ABA 2 ligu: Ključna utakmica na Pecari

Čitluk i Visoko predvodnici pilot-programa za zapošljavanje mladih u BiH

Čitluk i Visoko predvodnici pilot-programa za zapošljavanje mladih u BiH

U 16 godina krediti za stanove u BiH porasli za dvije milijarde maraka

Kreditno zaduženje građana u BiH poraslo za 1,17 milijardi maraka

Foto: HŠK Posušje

Posušje slavilo na gostovanju kod GOŠK-a

Obiteljsku mirovinu prima blizu 120.000 osoba u FBiH: Evo tko ima pravo na puni iznos

Mirovina viša za korisnike razmjernih mirovina prema novim izmjenama zakona

Foto: Radio Mir Međugorje

Sakrament potvrde u Međugorju primilo 60 krizmanika

Široki Brijeg: Mladi ribič u Borku upecao primjerak od 2,5 kilograma

Široki Brijeg: Mladi ribič u Borku upecao primjerak od 2,5 kilograma

Yamal u Barceloni do 2026., odštetna klauzula milijardu eura

Modriću poluvrijeme u vjerojatno zadnjem El Clasicu: Barca okrenula Real i došla na korak od titule

Hajduk uvjerljiv protiv Osijeka, dva gola Livaje

Gorica produbila krizu Hajduka: Bijeli ne znaju za pobjedu šestu utakmicu u nizu

Foto: Franjevački samostan i Župa sv. Ante Padovanskog Humac - Ljubuški

Ljubuški: Muška zajednica Jeshua okupila stotinu mladih na sportskom danu

Prehrambeni div Danone zatvara tvornicu u Njemačkoj s 230 radnika

Prehrambeni div Danone zatvara tvornicu u Njemačkoj s 230 radnika

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.