Rano jutros, po nalogu i pod nadzorom postupajućeg tužitelja, policijski službenici Uprave policije MUP-a Kantona Sarajevo započeli su realizaciju operativne akcije kodnog naziva “Abstergo”.
Kako su saopćili iz Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo, akcija se provodi zbog sumnje na koruptivna kaznena djela, a pod istragom su dva policijska službenika Policijske uprave Centar.
“Sumnjiče se za kaznena djela Primanje dara ili drugih oblika koristi i Zloupotreba položaja ili ovlaštenja”, naveli su iz MUP-a KS.
U tijeku su pretresi na više lokacija.
Vrisak.info















