Honor se želi vratiti među vodeće proizvođače mobitela, a na tom putu moraju ponovno i zagospodariti europskim tržištem. Zbog toga su i početkom mjeseca na sajmu IFA u Berlinu najavili strategiju kojom će budući flagship i preklopni uređaji stizati i na europska tržišta. No, prije toga stigao je Honor 70, koji puca dosta visoko, iako po samim specifikacijama nije čisti flagship. A koliko su dobro pogodili pokazuje i 35 nagrada koje je dobio njihov Honor 70, a tu je i nagrada Best Buy koji im je dodijelilo EISA udruženje na Ifi, gdje su ga i predstavili.
Iako na papiru nije flagship telefon, Honor 70 ostavlja premium osjećaj u rukama. Veliki ekran lagano je zakrivljen po bočnim stranama, pa sa 7,9 mm debljine u rukama djeluje još tanje. Dojmu ‘lakoće’ pomaže i 178 grama, osjetno manje od brojnih uređaja s ekranom iste dijagonale, a plastično kućište razlog je tomu. Testni je uređaj bio u ‘Emerald Green’ varijanti, odnosno nekoj sivkasto zelenoj mat boji, što u praksi znači da ne ostavlja nikakve tragove na poleđini, a na toj poleđini dominiraju dva velika prstena unutar kojih se nalaze kamere. Sličan je to dizajn koji smo vidjeli i na Honor 50 modelu, koji je još bio nastao u suradnji s Huaweijem. Kamere su prilično izbočene u odnosu na ostatak telefona i ako želite da se ne kleca na stolu, morat ćete ga staviti u neku masku. No, moram priznati da, barem po fotografijama, najefektnije izgleda Honor 70 u Crystal Silver verziji.
Ostatak telefona je u standardnom rasporedu, tipke za glasnoću i uključivanje na desnoj strani, USB-C na dnu, gdje se nalazi i jedan zvučnik. To je i jedan od većih prigovora na ovaj uređaj. U ovoj bi klasi stereo zvučnici ipak trebali biti standard. Što se samog zvuka tiče, on je sasvim solidan i dovoljno glasan. Ispod ekrana nalazi se i senzor otiska prsta, koji je prilično brz, relativno ga je lako dosegnuti palcem (ako je to vaš prst odabira), no da je dva centimetra više bilo bi puno sretnije. Ono što fali uz drugi zvučnik je i IP certifikat, što znači da morate biti prilično oprezni s vodom i prašinom.
Sam ekran je malo narastao u odnosu na Honor 50, pa sad ima dijagonalu 6,67 inča, a radi se o OLED panelu sa 120 HZ osvježenjem i HDR10+ podrškom te 1080×2400 piksela rezolucije. U praksi, ekran je odličan u gotovo svim uvjetima, bogatih boja i dobrog kontrasta, a jedino je slika blago tamnija na bočnim stranicama, gdje je ekran zakrivljen.
Honor 70 prvi je telefon koji je dobio Sonyjev novi senzor IMX800, od 54 megapiksela i f/1,9 otvorom blende. Pomaže mu širokokutna kamera od 50 mpx i tu je dubinski senzor od 2 mpx. Optička stabilizacija ovdje bi značajno popravila stvari, a nema ni telefoto leće, pa ste ograničeni na 2x uvećanje. Detalj koji iritira kod fotografiranja je što te tipke za promjenu širokokutne ili 1x kamere nisu iznad osnovnog izbornika na dnu ekrana, pa da budu dostupnije kad držite telefon jednom rukom. Honor se još više fokusirao na vlogere pa sada imaju i Solo Cut način snimanja, koji istovremeno snima portretni i pejzažni video te može pratiti vaš subjekt, što će se svidjeti onima koji često snimaju i objavljuju po društvenim mrežama. Video je ograničen na 4K pri 30fps, a prednja kamera je ostala na 32 mpx, pišu 24sata.hr.
Vrisak.info