Darko Planinić, bivši centar Širokog, novi je igrač GKK Šibenke, potvrđeno je iz kluba. Iskusni 35-godišnjak stiže s ciljem da pomogne momčadi u borbi za ostanak nakon lošeg početka sezone.
Prošle je sezone u dresu Širokog u Drugoj ABA ligi bilježio prosjek od 15 koševa i 7 skokova, a njegova zadaća u Šibenki bit će stabilizirati igru pod košem i pridonijeti pobjedama.
Klub je prije nekoliko dana raskinuo suradnju s bivšim trenerom KK Široki,Ivanom Velićem, a nakon poraza prošlog vikenda Šibenka je ostala na omjeru 0-8 i trenutačno se nalazi u zoni ispadanja.
O svojim dojmovima i očekivanjima Planinić je rekao:
“Šibenka je klub s velikom tradicijom i drago mi je što ću biti dio ovog kolektiva. Mislim da imena igrača koji su tu ponikli govore dovoljno o njemu i stvarno mi je čast i zadovoljstvo što sam potpisao za Šibenku. S druge strane situacija trenutno u klubu nije onakva kakvu su Uprava i svi navijači očekivali, ali vjerujem i ja i ljudi iz kluba da se može sve popraviti i ići na bolje i iz tog razloga je došlo do ove suradnje. Već u subotu je prva prilika da dođemo do pobjede i onda treba samo raditi i vjerovati u sebe i nadati se tome da ćemo izaći na pravi put te da se klub digne iz ove teške situacije,” rekao je Darko Planinić za službenu stranicu GKK Šibenka.
Vrisak.info















