Nogometaši Rijeke postali su novi prvaci Hrvatske, osvojivši svoj drugi naslov u povijesti nakon domaće pobjede od 2:0 nad Slaven Belupom na Rujevici.
Iako su Rijeka i Dinamo završili sezonu bodovno izjednačeni s po 65 bodova, Riječani su slavili zahvaljujući boljem međusobnom omjeru.
Rijeka je dominirala od samog početka susreta, a euforična atmosfera među navijačima dala je dodatni impuls domaćim igračima. Već u 12. minuti Niko Janković preciznim udarcem s ruba šesnaesterca donosi vodstvo od 1:0.
Slaven Belupo je pokušao odgovoriti, no pogodak gostiju bio je poništen zbog zaleđa.
Početkom drugog poluvremena Riječani su zapečatili svoju pobjedu na nesvakidašnji način. Vratar gostiju Sušak je pogriješio, doslovno asistiravši Toniju Fruku, koji s velike udaljenosti pogađa prazna vrata za 2:0 i novo veliko slavlje.
Dinamo je pobijedio Varaždin 1:0, no pobjeda mu nije bila dovoljna za titulu, ostajući na svojih 25 osvojenih prvenstava.
U posljednjem kolu Hajduk je slavio protiv Šibenika 1:0, a nakon remija Osijeka i Istre 1961, Varaždin je zadržao četvrto mjesto koje mu potencijalno osigurava kvalifikacije za Konferencijsku ligu.
Završetkom utakmice na Rujevici počelo je veliko slavlje, a stotine navijača preplavile su travnjak slaveći povijesni uspjeh sa svojim miljenicima.
Vrisak.info