U nedjelju 19. 4. 2026. godine održao se međunarodni taekwondo turnir “Plemeniti taekwondo turnir Zaprešića 2026” na kojem je sudjelovalo 630 natjecatelja iz 61 kluba sa prostora nekoliko zemalja regije. Na ovom turniru sudjelovao je i posuški taekwondo klub “Poskok” koj je pod vodstvom trenera Petra Bobana nastupio sa 6 natjecatelja koji su se izborili za tri medalje, i to dvije zlatne i jednu brončanu.
Svoj rezultat sa turnira u Imotskom ponovila je Anja Penava koja je u kategoriji kadetkinja B +65 kg kroz tri pobjede rezultatima 2:0 u rundama osvojila zlatnu medalju i titulu najbolje kadetkinje B. Anja relativno kratko trenira taekwondo i super je pokazatelj kako se uz ljubav prema taekwondo sportu koju je nedavno otkrila, te predan rad i trud može postići puno. Svoju prvu zlatnu medalju osvojila je i Petra Mikulić koja je u kategoriji mlađih kadetkinja B do 44 kilograma kroz tri pobjede rezultatima 2:0 u rundama pokazala da je nova mlada nada posuškog kluba te da se dodatan trud uvjek isplati.
U sportskoj borbi nastupila je još jedna Petra Mikulić u kategoriji mlađih kadetkinja da 36 kilograma. Petra je u pretkolu pobjedila svoju suparnicu rezultatom 2:0 u rundama da bi u borbi za medalju na kraju tijesno izgubila rezultatom 1:2 u rundama. U disciplini KICK nastupila je Natali Boban koja je nakon jedne pobjede u polufinalu izgubila od pobjednice kategorije te osvojila brončanu medalju.
U disciplini forme nastupile su kadetkinje Jelena Penava i Lucija Barać ali nažalost ovaj put bez osvojenih odličja. U najbrojnijoj kategoriji jako dobre konkurencije njih dvije zaustavljene su u pretkolu sa malom bodovnom razlikom.
Isti dan u Zaprešiću održalo se i Seniorsko prvenstvo Hrvatske u sportskoj borbi na kojem posušak David Milićević nastupio za taekwondo klub Imotski te osvojio brončanu medalju.
David je u polufinalu izgubio od predstavnika iz Zagreba tijesnim rezultatom 1:2 u rundama. U posljednjim sekundama treće runde gdje je prevladalo iskustvo protivnika David je izgubio prednost koju je imao cjelu rundu i izgubio borbu. Ovo je Davidu prvi nastup u seniorskom uzrastu te prva seniorska medalja.
U naredna dva vikenda najbolje posuške borce očekuju nastupi na Prvenstvu BiH u Sarajevu i Prvesntvu Federacije u Zenici gdje će kadeti pokušati osvojiti prve bodove za nastup na Europskom kadetskom prvenstvu.
“Na ovaj turnir u Zaprešiću poveli smo uglavnom mlade i rekativno neiskusne sportaše koja tek stasaju u ovom sportu. Svi su oni opravdali svoj nastup na ovom velikom turniru te im čestitam na nastupima i medaljama“, izjavio je trener, Petar Boban.
“Posebno se dokazao već iskusni David Milićević koji je prvi put nastupio na seniorskom turniru i pokazao da će u budućnosti biti ozbiljan kandidat za hrvatsku seniorsku taekwondo reprezentaciju. Davida smo nakon 2 teške juniorske godine odlučili odmoriti pola godine tako da se sa samo 3-4 lagana treninga tjedno nije ozbiljno ni pripremao za ovo Državno prvenstvo pa ono što je pokazao u Zaprešiću pokazuje da njegovo vrijeme tek dolazi. Tek je napunio 17 godina i pred njim je još jako puno posla i rezultata. Sljedeći vikend nastupamo na Prvenstvu BiH gdje očekujemo dobre nastupe naših sportaša i nekoliko prvaka BiH”, zaključio je.
Vrisak.info





















