Hrvatska nogometna reprezentacija svladala je Sloveniju rezultatom 2:1 u prijateljskoj utakmici odigranoj u Varaždinu, uspješno zaključivši posljednju provjeru prije nadolazećeg Svjetskog prvenstva.
Junak susreta bio je Mario Pašalić, koji je pobjednički pogodak postigao u trećoj minuti sudačke nadoknade.
Prvo poluvrijeme proteklo je bez pogodaka, ali nije nedostajalo uzbuđenja.
Hrvatska je već u drugoj minuti zaprijetila preko Ante Budimira, no njegov pokušaj završio je pokraj gola.
Slovenija je uzvratila u 11. minuti kada je Sandi Lovrić snažno pucao, a Dominik Livaković vršcima prstiju skrenuo loptu u stativu.
Do odlaska na odmor obje su momčadi imale nekoliko izglednih prilika. Jan Oblak zaustavio je atraktivan pokušaj Ivana Perišića škaricama te Budimirov udarac glavom iz blizine.
Na drugoj strani istaknuo se Livaković, koji je sjajnom obranom spriječio pogodak Žana Vipotnika nakon pogreške Matea Kovačića.
Hrvatska je povela početkom drugog dijela.
U 51. minuti Ivan Perišić povukao je brzu kontru i pronašao Luku Modrića, koji je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora matirao Oblaka za 1:0. Kapetan Vatrenih ubrzo je napustio teren uz gromoglasne ovacije domaćih navijača.
Slovenija se, međutim, nije predala. U 83. minuti Martin Baturina izgubio je loptu na svojoj polovici, a Andraž Šporar iskoristio poklon i pogodio za izjednačenje 1:1.
Kada se činilo da će susret završiti bez pobjednika, Hrvatska je u samoj završnici stigla do slavlja. Nakon gužve u kaznenom prostoru Slovenaca, Mario Pašalić najbolje se snašao i snažnim udarcem pod gredu postavio konačnih 2:1.
Pobjeda je hrvatskoj reprezentaciji donijela dodatno samopouzdanje uoči nastupa na Svjetskom prvenstvu, dok je izbornik mogao biti zadovoljan prikazanom igrom i karakterom svoje momčadi koja je do pobjede stigla u posljednjim trenucima susreta.
Vrisak.info















