Danas je u Širokom Brijegu izvršeno poribljavanje rijeke Lištice uoči nadolazećih natjecateljskih kola Premijer Spin lige Bosne i Hercegovine.
Rijeka je dodatno poribljena s 150 kilograma potočne pastrve čime će se osigurati optimalni uvjeti za sve natjecatelje.
Poribljavanje rijeke Lištice pic.twitter.com/dYClAJnQ4t
— Vrisak.info (@Vrisak2018) April 25, 2025
Ovaj vikend, 27. i 28. travnja, Široki Brijeg bit će domaćin Trećeg i Četvrtog kola ovog prestižnog državnog natjecanja u sportskom ribolovu.
Na rijeci Lištici snage će odmjeriti 24 najbolja spinera iz cijele BiH, a domaće boje branit će trojica predstavnika iz Širokog Brijega, Ante Brekalo, Ivan Lovrić i Nikola Franjo Zovko.
Iz Društva sportskih ribolovaca “Borak” pozivaju građane na razumijevanje te podsjećaju da od petka, 25. travnja u 14:00 sati, na snagu stupa zabrana ribolova na dionici od Japlaničkog mosta do trokuta u Borku. Zabrana će trajati sve do ponedjeljka, 28. travnja do 5:00 sati ujutro.
“Ovo je važan događaj za naš grad i našu rijeku. Natjecanja poput ovoga dodatno populariziraju sportski ribolov i promiču važnost očuvanja prirodnih resursa,” poručuju iz DSR Borak.
Spremanje za natjecanje pic.twitter.com/B0DQe93fn5
— Vrisak.info (@Vrisak2018) April 25, 2025
Organizatori očekuju uzbudljiv vikend i fer natjecanje, a sve posjetitelje pozivaju da svojim prisustvom podrže ribolovce i uživaju u prirodnoj ljepoti rijeke Lištice.
Vrisak.info