U povodu blagdana svetog Florijana, zaštitnika vatrogasaca, u crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Široki Brijeg služena je sveta misa za vatrogasce.
Misno slavlje predvodio je župnik i gvardijan fra Jure Barišić, u koncelebraciji s fra Džonijem Dragićem. Vatrogasci su se okupili u crkvi kako bi zajedničkom molitvom obilježili svoj zaštitnički blagdan.
Na misnom slavlju i prigodnom obilježavanju sudjelovali su članovi Dobrovoljnih vatrogasnih društava Ljuti Dolac, Uzarići, Jare i Kočerin, kao i pripadnici Profesionalne vatrogasne postrojbe Široki Brijeg.
Nakon mise u samostanu je upriličen prijem za vatrogasce koji su organizirali gvardijan fra Jure Barišić i fra Džoni Dragić.
Obilježavanje blagdana svetog Florijana nastavljeno je aktivnostima i vježbom pripadnika Profesionalne vatrogasne postrojbe Široki Brijeg.
Vrisak.info




















