Glasnogovornik Kriznog stožera Vlade HNŽ Pero Ćiro Pavlović potvrdio je za N1 kako neće doći do prekida u odvijanju nastave u Hercegovačko-neretvanskoj županiji.
”Obrazovni proces, koliko god uvjeti bili teški, se mora odvijati. Dva su načina – onaj najljepši, s učiteljem u učionici, i online, odnosno na daljinu, ali sve to ovisi od broja inficiranih učenika i djelatnika u školstvu”, rekao je Pavlović.
Iznio je i podatke o broju zaraženih učenika i prosvjetnih djelatnika.
”U našoj županiji imamo 40-ak zaraženih učenika te 30-ak zaraženih prosvjetnih djelatnika, a oko 600 učenika trenutno prati nastavu na daljinu”, dodao je. Radi se, kako kaže, na traženju modela kako da se najučinkovitije zaustavi proboj koronavirusa u obrazovne ustanove.
”Iz tog razloga smo donijeli odluku da se zabranjuju sve izvannastavne aktivnosti učenika. Ne želimo da oni dodatno borave u školama osim redovitog boravka, jer se tako povećava mogućnost prenošenja i širenja zaraze”, rekao je Pavlović. Poručio je na kraju kako će se nastava u danima ispred nas odvijati na dva načina – uživo i online.
”Što će donijeti dani pred nama, ostaje da vidimo, ali ja vjerujem da ćemo na sve izazove uspješno odgovoriti”, rekao je Pavlović.
Vrisak.info