Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Belgijski ovčar Johnny raskrinkao ‘poslovni plan‘ Haša iz Metkovića i njegove ekipe dilera

Objavio Vrisak.info
28/01/2021
Pokušao podmitit policajace pa je zaradio kaznenu prijavu

Nakon što je u srijedu na području Metkovića policija provela akciju u kojoj je uhićeno nekoliko osoba pod sumnjom da su krijumčarile drogu u sklopu zločinačke organizacije, na ispitivanje u splitski USKOK u četvrtak je privedeno troje uhićenih.

Kako doznajemo, prvoosumnjičeni je Mate J. (59), zvani Haš, bivši ugostitelj, a danas umirovljenik iz Metkovića. Drugi u lancu je njegov sugrađanin Robert G. (44), a tu je i Matina supruga Sanja J. (55). Četvrti član grupe je 50-godišnji Andrea M., državljanin Italije koji se od sredine prošle godine nalazi u istražnom zatvoru u Dubrovniku. Na osnovi onoga što smo doznali možemo zaključiti da je dilerski lanac “pukao” zahvaljujući njuhu policijskoga dvogodišnjeg belgijskog ovčara Johnnyja.

Sumnja se da su krijumčarenjem kokaina zaradili nešto manje od 33 milijuna kuna, koje je onda vođa skupine podijelio ostalima prema “zaslugama” i ulozi u organizaciji.

IŠLO SE PREKO PLOČA
Nakon višemjesečnog provođenja tajnih mjera nadzora, USKOK sumnjiči Haša da je povezao ostale u zločinačku organizaciju radi nabave većih količina kokaina i njegova krijumčarenja u Hrvatsku preko luke Ploče. Mate J. je, po sumnjama istražitelja, nabavljao drogu od nepoznatih osoba te je davao Robertu G., koji ju je sakrivao u svojoj kući u Metkoviću.

Tamo su je pakirali i pripremali za prodaju kupcima, među ostalim i prije uhićenom državljaninu Italije. On je drogu preuzimao u Metkoviću i Opuzenu te je vozio u svome Mercedesu talijanskih registracijskih oznaka, u posebno prerađenom skrovištu, do kupaca u Italiji. Sanja J. osumnjičena je da je mobitelom prenosila poruke svoga supruga Robertu J. u vezi s primopredajom kokaina Talijanu.

Najstarijeg člana skupine sumnjiči se da je u ožujku prošle godine, preko nepoznatih osoba, organizirao dolazak najmanje 146 kilograma kokaina u jednom kontejneru u luku Ploče, te se pobrinuo da taj, drogom nakrcani kontejner, završi u Metkoviću, u kući drugoosumnjičenog Roberta.

USKOK je utvrdio da je on u nekoliko navrata prodao raznim kupcima, vjerojatno na području Dalmacije, ukupno 60 kilograma droge, dok je Talijan u dva navrata uzeo ukupno 42 kilograma, koje je trebao prodati na zapadnoeuropskom tržištu. Pola od toga je sredinom lipnja prevezao u Italiju, a desetak dana poslije je s drugom polovicom u vozilu “pao” na području Baćine.

ISTRAŽNI POSTUPAK
Tada je dubrovačko-neretvanska policija izvijestila da je uhićen 49-godišnji državljanin Italije prilikom kontrole policije i hrvatske carine na Jadranskoj magistrali. Drogu koja je bila upakirana u 11 paketa i skrivena ispod suvozačeva sjedišta, u rutinskoj kontroli vozila nanjušio je službeni policijski pas za detekciju droge Johnny, koji je reagirao na području suvozačeva sjedišta.

Policija je tada procijenila da je ulična vrijednost zaplijenjenoga kokaina od 17 do 20 milijuna kuna. Vještačenjem je utvrđeno da je zaplijenjeni kokain vrlo visoke čistoće, navodno čak veće od 75 posto, prenosi Slobodna Dalmacija.

U tom je slučaju protiv njega u tijeku postupak pred Općinskim sudom u Metkoviću, gdje je sredinom prosinca 2020. godine potvrđena optužnica za krijumačarenje i preprodaju narkotika, za što je predviđeno od jedne do 12 godina zatvora.

Očekuje se da USKOK, nakon što ispita osumnjičene, sucu istrage splitskoga Županijskog suda podnese zahtjev za određivanje istražnog zatvora, o kojem bi se trebalo odlučiti u petak.

Vrisak.info

Tags: drogametković

Povezane objave

Prometna nezgoda u Ljubuškom kod skretanja za Kravicu
Vijesti

Prometna nezgoda u Ljubuškom kod skretanja za Kravicu

1. i 2. svibnja neradni dani u Federaciji BiH
Vijesti

1. i 2. svibnja neradni dani u Federaciji BiH

Široki Brijeg: Lopovi provalili u obiteljsku kuću u Knešpolju
Vijesti

Uhićen Sarajlija zbog serije teških krađa na području Mostara

Prometna nezgoda u Ljubuškom kod skretanja za Kravicu

Prometna nezgoda u Ljubuškom kod skretanja za Kravicu

Održava javna rasprava o plaćama policijskih službenika u ŽZH

Održava javna rasprava o plaćama policijskih službenika u ŽZH

(VIDEO) U Kočerinu i Biogracima održane edukacije za učenike i zaposlenike

(VIDEO) U Kočerinu i Biogracima održane edukacije za učenike i zaposlenike

1. i 2. svibnja neradni dani u Federaciji BiH

1. i 2. svibnja neradni dani u Federaciji BiH

Široki Brijeg: Lopovi provalili u obiteljsku kuću u Knešpolju

Uhićen Sarajlija zbog serije teških krađa na području Mostara

Policija u Mostaru zaustavila bjegunca s vrećicom bijelog praha

Maloljetnik osumnjičen za silovanje sestre, majka zbog bacanja s balkona

(VIDEO) Mate Rimac pokazao koliko Bugatti Chiron troši

Livnjak Mate Rimac potpuno preuzima Bugatti

Forto prijevoznicima: Riješeno 11 od 17 zahtjeva, a o Schengenu odlučuje Bruxelles

Uskoro odluka o međudržavnom ugovoru za Južnu interkonekciju

Široki Brijeg: Prometna nezgoda na Visokoj Glavici, sletio Renault

Široki Brijeg: Prometna nezgoda na Visokoj Glavici, sletio Renault

Široki Brijeg u središtu političkih razgovora: HDZ BiH i hrvatski dužnosnici usuglašavali ključne projekte i suradnju

Policija u Grudama pronašla kokain kod 24-godišnjaka

Rasvijetljena krađa parfema u Posušju, osumnjičena priznala djelo

Ako se prihvate zahtjevi umirovljenika, najniža mirovina bi se povećala za skoro 300 KM

Ukida se isplata mirovina putem punomoći u RS: Korisnicima prijeti obustava ako ne promijenu način isplate

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.