Radovi na novom kružnom toku (rotoru) na glavnom ulazu u Imotski ulaze u završnu fazu asfaltiranjem prometnice.
U četvrtak je započelo asfaltiranje, a paralelno se odvijaju i završni radovi na uređenju okoliša i prometne signalizacije.
Kružni tok koji se nalazi kod hotela Venezija na Imotskoj zaobilaznici, sve više poprima svoj konačan izgled, a prema svemu sudeći, bit će u potpunosti pušten u promet početkom kolovoza.
Ova prometna investicija, vrijedna više od 1,19 milijuna eura, realizira se pod okriljem Hrvatskih cesta.
Projekt je pokrenut s ciljem povećanja sigurnosti i protočnosti prometa na jednoj od najopasnijih točaka u Imotskom, gdje su se godinama bilježile česte prometne nesreće i zastoje.
Još u veljači 2025. godine, kada su radovi započeli, naglašeno je kako će novi rotor donijeti značajno poboljšanje prometne infrastrukture.
Projektom se predviđa smanjenje gužvi, bolja regulacija prometa te povećana sigurnost za sve sudionike u prometu, osobito za pješake i bicikliste.
Unatoč izazovima koje su donijeli vremenski uvjeti i kompleksnost terena, izvođači radova uspjeli su zadržati planiranu dinamiku. Ako sve bude teklo prema planu.
Vrisak.info