Drugo kolo skupina E, F, G i H Lige prvaka otvorili su utakmicama u 18:45 sati Atletico i Feyenoord, te u Belgiji Antwerp i Shakhtar.
Nespretnom reakcijom Mario Hermoso je u Madridu skrenuo loptu u vlastitu mreži i doveo goste u vodstvo, ali Morata vraća susret na početak u 12. minuti.
Ipak, pogotkom Davida Hancka Feyenoord u 34. vodi 1:2. Antoine Griezmann u četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena pogađa za 2:2.
Nakon dvije minute nastavka junak susreta Morata pogađa za konačnih 3:2 za “Atlete”. Luka Ivanušec radi ozljede nije konkurirao za sastav Feyenoorda.
Celtic je u njihovoj skupini E u Glasgowu dočekao talijanski Lazio. Nakon prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1. U 12. minuti domaćina je u vodstvo doveo Kyogo Furuhashi, da bi u 29. utakmicu na početak vratio Matias Vecino.
Za veliko slavlje gosta 1:2 pobrinuo se u petoj minuti sudačke nadoknade Pedro, na asistenciju Mattea Guendouzija i tako ostavio Celtic bez bodova nakon dva kola Lige prvaka…Dvojac zadužen za konačan rezultat je tako odlično iskoristio prilike s klupe za pričuve.
Antwerp je nakon prvih 45 minuta imao vodstvo od 2:0 na svome Bosuilstadion, ipak Shakhtar je u drugom poluvremenu preokrenuo rezultat. Za domaćine su zabili Arbnor Muja u trećoj minuti, odnosno Michel-Ange Balikwisha u 33.
U 47. minuti zaostatak smanjuje Danylo Sikan, a utakmicu izjednačava Yaroslav Rakitskiy u 71.
Preokret završava u 76. drugim pogotkom Sikana. Tragičar domaćina bio je Toby Alderweireld, koji je u šestoj minuti nadoknade promašio jedanaesterac za 3:3.
Drugi par skupine H bio je Porto i Barcelona. Strateg Katalonaca radi ozljede bio je primoran već u 34. minuti izvaditi zvijezdu momčadi Roberta Lewandowskog, ali njegova zamjena doveo je rezultatsku prednost Barci u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena.
Ferran Torres bio je precizan na asistenciju Ilkaya Gündogana i tako osigurao da Španjolci ostanu na maksimalnom broju bodova. Drugi žuti karton na toj utakmici dobio je Gavi u 93. minuti i tako zaslužio isključenje.
Borussia Dortmund i Milan odigrali su svoju utakmicu bez pogodaka na Signal Iduna Parku, te tako ostali treći i četvrti u svojoj skupini.
U njihovoj skupini F drugi susret bio je između Newcastlea i Paris Saint- Germaina. Englezi su već nakon prvih 45 minuta imali prednost od dva pogotka. Navijače na St. James Parku prvo je u 17. minuti obradovao Miguela Almiron, da bi na 2:0 povisio u 39. Dan Burn. Momčad Luisa Enriquea “na koljena” je u 50. minuti bacio Sean Longstaff pogotkom za 3:0, ali barem minimalnu nadu im nakon šest minuta donosi Lucas Hernandez. Ipak, za konačnih 4:1 domaćina zabija u prvoj minuti sudačke nadoknade Fabian Schär.
Manchester City išao je u drugom kolu svoje skupine G u goste Red Bull Leipzigu. Joško Gvardiol proveo je cijelu utakmicu na travnjaku za “Građane”. Momčad Pepa Guardiole u vodstvo je u 25. minuti doveo Phil Foden, ali nakon tri minute drugog poluvremena “Bikove” je na odličnu asistenciju Yussufa Poulsena u “egal” vratio Lois Openda. Ipak, obrana domaćih nije izdržala i Julian Alvarez zabio je za novo vodstvo Cityja u 84. minuti, pet minuta nakon ulaska u igru. Konačnih 1:3 postavio je na njegovu asistenciju u 92. minuti Jeremy Doku.
Crvena Zvezda je u toj grupi na svome terenu dočekala Young Boyse. Domaći su poveli nakon 35. minuta igre na stadionu Rajko Mitić preko Cherifa Ndiaye. Ipak, gostujućim navijačima nadu je vratio Filip Ugrinic u 48. minuti.
Branič Zvezde Nasser Djiga igra rukom u 61. minuti i glavni sudac susreta pokazao je nakon provjere VAR-a na najstrožu kaznu. Siguran izvođač je 1:2 gosta je Cedric Itten. Ipak, za podjelu jedinih bodova obje momčadi do sada, pogotkom za 2:2 pobrinuo se u 88. minuti Osman Bukari.
Skupina E:
Atletico Madrid – Feyenoord 3:2 (Morata 12.,47., Griezmann 45+4./Hermoso 7. a.g., Hancko 34.)
Celtic – Lazio 1:2 (Furuhashi 12.,/Vecino 29., Pedro 90+5.)
Skupina F:
Borussia Dortmund – Milan 0:0
Newcastle – PSG 4:1 (Almiron 17., Burn 39., Longstaff 50., Schar 90+1.)
Skupina G:
Crvena zvezda – Young Boys 2:2 (Ndiaye 38., Bukari 88./Ugrinic 48., Itten 60. 11-m)
Skupina H:
Antwerp – Šahtar 2:3 (Muja 5., Balikwisha 33./Sikan 48., 76., Rakitski 71.)
Porto – Barcelona 0:1 (Torres 45+1)
Vrisak.info