UEFA bi u utorak trebala glasati o izbacivanju izraelske reprezentacije i klubova iz međunarodnih natjecanja, pišu izraelski mediji.
Izraelski nogometni savez tvrdi da se radi o politički motiviranom pokušaju i uvjeren je da će UEFA odbiti prijedlog, naglašavajući da sport treba ostati izvan politike.
Israel Hayom piše da će se idućeg tjedna raspravljati o tome da se izraelske momčadi izbace iz europskih natjecanja do daljnjega zbog agresije Izraela na Palestinu.
Prema istom izvoru, Katar, koji je službeno zatražio od UEFA-e da se izbaci Izrael, snažno lobira da se prijedlog o suspenziji stavi na glasanje već na sjednici Izvršnog odbora UEFA-e u utorak.
Izraelski Maccabi Tel Aviv trebao bi u srijedu startati u Europskoj ligi protiv PAOK-a, a zatim početkom listopada igrati protiv Dinama.
Izraelska reprezentacija se za SP natječe na teritoriju UEFA-e. U kvalifikacijskoj je skupini s Norveškom, Italijom, Estonijom i Moldavijom.
Vrisak.info