Nogometaši Sloge svladali su Posušje u Doboju rezultatom 1:0 u okviru 26. kola WWin lige Bosne i Hercegovine, u susretu koji je donio tek jedan trenutak inspiracije, ali i prilično blijed nastavak.
Već od samog početka utakmice bilo je jasno da će se igrati čvrsto, uz mnogo duela i prekida koji su remetili ritam igre.
Prvu ozbiljniju priliku vidjeli smo već u drugoj minuti, kada je Šroler pokušao s velike udaljenosti, no Erić je bio siguran na vratima Sloge. Uslijedio je odgovor domaćih preko Tatara, koji je zaprijetio udarcem, ali je Šubarić bio na visini zadatka.
Sloga je u uvodnim minutama djelovala konkretnije, a pokušavali su i Jović te Andačić, ali bez prave završnice. Kako je vrijeme odmicalo, Posušje je preuzelo inicijativu i imalo nekoliko opasnih pokušaja. Mulato je zaprijetio snažnim udarcem iz daljine, no Erić je ponovno odlično reagirao i spasio svoju momčad.
Nedugo zatim isti je igrač ponovno pokušao, ali je obrana Sloge uspjela neutralizirati prijetnju.
Trenutak odluke u 31. minuti
Ipak, kada se činilo da gosti imaju kontrolu, uslijedio je ključni trenutak utakmice.
Igrala se 31. minuta kada se lopta odbila do Predragovića, koji je napravio pravi mali slalom kroz obranu Posušja i preciznim udarcem svladao Šubarića za 1:0. Bio je to potez koji je odlučio utakmicu.
Do kraja prvog dijela Sloga je zadržala inicijativu, ali bez većih prilika za povećanje vodstva. U drugom poluvremenu gledali smo potpuno drugačiju sliku na terenu. Tempo je znatno pao, a igra se svela na velik broj prekida, pogrešaka i bezidejnih napada s obje strane.
Posušje je pokušavalo iz prekida, ali udarci Kerkeza i Milanovića nisu donijeli promjenu rezultata. Gosti su tražili i kazneni udarac zbog navodnog igranja rukom, no sudac Efendić nije pokazao na bijelu točku.
S druge strane, Sloga je imala nekoliko poluprilika, a najbliže pogotku bio je Petković, koji je pogodio samo vanjski dio mreže, piše Sportsport.ba. U završnici susreta viđena je i nervoza na klupi Posušja, gdje su podijeljeni žuti, ali i crveni karton zbog prigovora. Završnica utakmice donijela je mnogo prekida, ali ne i uzbuđenja na terenu.
Na kraju je Sloga sačuvala minimalnu prednost i upisala vrijedna tri boda, dok će Posušje imati za čim žaliti, iako u drugom dijelu nije pokazalo dovoljno da izbjegne poraz.
Vrisak.info















