Vezni igrač hrvatske nogometne reprezentacije Mateo Kovačić ne odustaje od svog odlaska iz redova europskog prvaka Real Madrida.
Kovačić je još za vrijeme svjetskog prvenstva u Rusiji u razgovoru za španjolsku Marcu poručio kako želi napustiti kraljevski klub kako bi dobio status prvotimca i veću minutažu.
– U Madridu i klubu mi je jako lijepo, ali želim igrati kao prvotimac. Najviše od svega volim nogomet i biti na terenu. Međutim, zbog toga što nemam priliku često igrati u Realu, ne igram kao starter ni u reprezentaciji, a to mi je velika želja – kazao je tada Kovačić.
Svoju odluku nije promijenio niti nakon povratka u Madrid i razgovora s novim trenerom Julenom Lopeteguijem. Španjolski mediji navode kako su se Kovačić i Lopetegui sastali u Realovu trening kampu.
Navodi se kako je njihov razgovor bio ugodan, ali ne predugačak. Lopetegui je navodno pokušao odgovoriti 24-godišnjeg veznjaka od napuštanja Reala, no čini se kako nije uspio. Kovačić je u Real stigao 2015. iz Intera za 29 milijuna eura.
Na Santiago Bernabeu je osvojio devet trofeja pri čemu tri Lige prvaka i jedno španjolsko prvenstvo sakupivši ukupno 109. nastupa. Međutim, nije se uspio izboriti za mjesto u prvoj momčadi u konkurenciji našeg Luke Modrića, Nijemca Tonija Kroosa i Brazilca Casemira.
– Problem je u tome što je za jednog mladog igrača teško imati kontinuitet, a bez kontinuiteta igara nikad neću moći pokazati svoj potencijal – poručio je hrvatski reprezentativac.
Nagađa se kako bi Kovčić karijeru mogao nastaviti na Otoku u nekom od engleskih velikana, a kako prenose Španjolci Real ga neće pustiti za manje od 40 milijuna eura.
HINA