Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Livaković: Naš vezni red je bolji od engleskog

Objavio Vrisak.info
11/06/2021
Dinamo slavio protiv Osijeka

Vratar hrvatske nogometne reprezentacije Dominik Livaković u nedjelju će po prvi put u karijeri nastupiti na nekom velikom natjecanju kada istrči na Wembley protiv Engleske u susretu 1. kola skupine D na EURU.

“Igrati za svoju reprezentaciju na velikom natjecanju je najviše što se može postići i zato smatram kako će bi nedjeljna utakmica biti najveća u karijeri”, rekao je 26-godišnji Livaković najavljujući početak EURA.

Iako će biti debitant na velikom najtecanju, Livaković je već imao priliku susretati se s engleskim napadačima što na klupskoj, što na reprezentativnoj razini. Posebno su u sjećanju ostale njegove odlične obrane u uzvratnom susretu osmine finala Europske lige kada je Dinamo u Zagrebu svladao Tottenahm sa 3-0, a Livaković nekoliko puta odlično reagirao na udarce Harryja Kanea.

“Moja iskustva s Englezima su dosta dobra i nadam se da će se nastaviti. Oni imaju napadače svjetske klase, ali nadam se kako ćemo se dobro suočiti s njima i da ćemo ih zaustaviti. Po meni najveću opasnost za naš gol predstavljat će Harry Kane, ali opasan je i Sterling koji je jako brz. Odradili smo nekoliko pripremnih treninga i vjerujem kako smo dobro ‘pohvatali’ sve što izbornik želi od nas”, smatra Livaković.

Upitan gdje vidi najveću priliku Hrvatske u nedjeljnom dvoboju, Livaković je kazao:

“Mislim kako je naš vezni red bolji od njihovog i tu vidim šansu za pozitivan rezultat. Prva utakmica na turniru je jako bitna, svi znamo koliko je bitno započeti turnir s pozitivnim rezultatom i nadam se da ćemo ga ostvariti”.
Veznjak novog europskog prvaka Chelseaja Mateo Kovačić (27) jedini je hrvatski igrač koji nastupa u engleskoj Premier ligi.

“Očekuje nas teška utakmica. Englezi su mladi dobri, brzi, agresivni… Igraju na svom terenu, na strašnom stadionu i navijači sigurno puno očekuju od njih. Ali, mi smo spremni, dosta smo se pripremali za njih ovaj tjedan. Englezi imaju odličan vezni red, moj suigrač Mount je u sjajnoj formi. Tu s i Rice, Henderson, ali i mi imamo odlične igrače u srednjem redu. Spremni smo za natjecanje, a koliko to ćemo vidjeti u nedjelju. Znamo da se od nas puno očekuje. Idemo po pobjedu jer će nam to dati ‘poguranac’ za daljnje utakmice”, izjavio je Kovačić.

Iako je već dugo u reprezentaciji, ovo će mu biti četvrto veliko natjecanje, nakon SP-a 2014. i 2018. te EURA 2016.,

Kovačić po prvi put dolazi na turnir u statusu neupitnog člana udarne postave.

“Istina je da nisam dao svoje najbolje utakmice u reprezentaciji, ali ja sam uvijek u službi momčadi i možete biti sigurni da ću uvijek dati sve od sebe. Sada se osjećam puno moćnije i zrelije. Neću reći da će ovo biti moj turnir, ali u dobrim sam godinama, stalno igram u klubu što nije bio slučaj ranijih godina”, dodao je hrvatski veznjak.

Upitan misli li kako su Englezi opterećeni porazom u polufinalu Svjetskog prvenstva u Rusiji, Kovačić je odgovorio:

“Otada je prošlo tri godine i svi smo fokusirani na novu utakmicu. Nećemo zbog toga imati psihološku prednost”.
Kovačić je govorio i o mogućim ciljevima reprezentacije na EURU:

“Prolazak skupine bi bio uspjeh, a onda ćemo vidjeti što će biti dalje. I u Rusiji smo vidjeli da se u nokaut fazi svašta može dogoditi”.

Vrisak.info

Povezane objave

Dalić brutalno iskren: Mi FIFA-i smetamo, dva puta smo im pokvarili “party”
Sport

Dalić brutalno iskren: Mi FIFA-i smetamo, dva puta smo im pokvarili “party”

Zrinjski doveo mladog hrvatskog napadača: Niko Gajzler potpisao do 2028.
Sport

Zrinjski doveo mladog hrvatskog napadača: Niko Gajzler potpisao do 2028.

Posušje vratilo svog dragulja: Darko Bašić ponovno na Mokrom Docu
Sport

Posušje vratilo svog dragulja: Darko Bašić ponovno na Mokrom Docu

Radovi u Ljubuškom: Izmjena prometnog režima

HP Investing izabran za rekonstrukciju lokalnih cesta u Čapljini, vrijednost radova oko 190 000 KM

Transferi u ŽZH: Iz Devedesetke u HRS

Transferi u ŽZH: Iz Devedesetke u HRS

Osumnjičeni za napad na gimnaziju u Bavarskoj hrvatski državljanin

Osumnjičeni za napad na gimnaziju u Bavarskoj hrvatski državljanin

Radnici u FBiH mogu anonimno prijaviti zloupotrebe, evo i kako

Evo koliko su bh. poslodavci u samo jednom mjesecu prijavili radnih mjesta

Raskol u grupi koja je organizirala bojkot trgovina u BiH, napravljena nova

Evo zašto se isplati odlazak u kupnju u Hrvatsku za brojne građane BiH

Mate Rimac: Počnite vježbati, ja sam izgubio 15 kilograma

Mate Rimac zapošljava više od 100 radnika: Pogledajte uvjete i iznos plaće

Foto: Općina Grude

Obilježena 29. obljetnica smrti mr. Mate Bobana u Grudama

Apel Mostarcima: Iz Vodovoda poručuju građanima da ne rasipaju vodu

Kvar na vodovodnoj mreži u Širokom Brijegu, dio korisnika bez opskrbe vodom

(VIDEO) Veliki požar na Visu: Vatrogasci se cijelu noć borili s vatrom

Tri velika požara u HNŽ-u i dalje plamte, iznimno teška noć za vatrogasce

Air Tractori – ključna pomoć iz zraka u borbi protiv požara u Hercegovini

Air Tractori – ključna pomoć iz zraka u borbi protiv požara u Hercegovini

Ako ste nakon 12. travnja kupili nekretninu možete tražiti povrat PDV-a

Poreza za prvu nekretninu oslobođeni samo kupci u novogradnji

Dalić brutalno iskren: Mi FIFA-i smetamo, dva puta smo im pokvarili “party”

Dalić brutalno iskren: Mi FIFA-i smetamo, dva puta smo im pokvarili “party”

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.