Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

AccuWeather objavio prognozu za ljeto. Stižu paklene vrućine i razorne oluje

"Dugoročna razdoblja suše poljoprivrednicima će uzrokovati probleme, a sušno se vrijeme očekuje diljem kontinenta", piše AccuWeather u svojoj prognozi.

Objavio Vrisak.info
31/05/2019
AccuWeather objavio prognozu za ljeto. Stižu paklene vrućine i razorne oluje

Poznati meteorološki servis AccuWeather objavio je veliku prognozu za nadolazeće ljeto za cijelu Europu. Kako najavljuju, većem dijelu Europe prijete opasni toplinski valovi, dok jugoistočnu Europu i Balkan očekuju jake oluje.

“Dugoročna razdoblja suše poljoprivrednicima će uzrokovati probleme, a sušno se vrijeme očekuje diljem kontinenta”, piše AccuWeather u svojoj prognozi.

Dok će veći dio Europe biti pod udarom sušnog vremena i opasnih toplinskih valova, većem dijelu Balkana prijete učestale jake grmljavinske oluje. To vrijedi posebno za područje Dalmacije, ali i južne dijelove kopnene Hrvatske. Sjevernom Jadranu, središnjoj Hrvatskoj i Slavoniji prijete dulja razdoblja velikih vrućina i toplinski valovi.

“Iako dijelovi Balkana neće biti imuni na toplinske valove, ekstremna vrućina bit će ograničena”, piše AccuWeather.

Opasne oluje prijetit će području od Grčke do Srbije, Rumunjske i Bugarske, ali i dijelovima Jadrana.

“Ove će oluje donijeti velik broj munja, bujične poplave i orkanske vjetrove te tuču”, upozoravaju meteorolozi. “Najjače oluje mogle bi dovesti i do stvaranja tornada”, dodaju.

Ovakve jake oluje očekuju se najviše tijekom poslijepodnevnih i večernjih sati. “Najveću opasnost donijet će orkanski vjetrovi, tuča i bujične poplave”, zaključuje se u prognozi za Balkan.

Opasne vrućine od Španjolske sve do središnje Europe

Ljeto će u Europi svakako obilježiti dugotrajni toplinski valovi koji će zahvatiti područja od Portugala i Španjolske pa sve do Poljske i Mađarske. Toplina će početi već u lipnju u Španjolskoj i Portugalu, a kasnije će se širiti na sjever i istok kontinenta.

Vrućine će biti dugotrajnije nego prošlog ljeta, kada su u dijelovima Portugala, Belgije, Nizozemske, Njemačke i Skandinavije zabilježene rekordne temperature, ali su uglavnom trajale samo tjedan dana.

Čak i kada najintenzivniji toplinski valovi popuste, uslijedit će samo kratko razdoblje prosječnih temperatura prije nego što se ponovno popnu na opasne razine.

Temperature veće od 38 stupnjeva očekuju se od sjeverne Francuske, Belgije i Nizozemske pa sve do Poljske, Slovačke i Mađarske.

“Temperature će u dijelovima južne i istočne Francuske od srpnja do početka kolovoza ići preko 40 Celzijevih stupnjeva”, izjavio je meteorolog Tiluer Roys.

Dijelove Španjolske i Portugala očekuju toplinski valovi koji će trajati danima, a temperature će biti više od 43 Celzijeva stupnja. Uz to, noći će biti vrlo tople pa stanovnici osvježenje neće osjetiti ni tada.

Požari prijete Španjolskoj, Portugalu i Alpama

Intenzivni toplinski valovi i duga razdoblja suhog vremena tijekom ljeta donijet će i veliku opasnost od požara u većem dijelu zapadne i srednje Europe.

Područja s najvećim rizikom bit će ona od sjevernog Portugala do sjeverne Španjolske i od Alpa do Njemačke i Češke.

Vlažna zima i proljeće u većem dijelu zapadne i srednje Europe rezultirat će bujnijom vegetacijom nego prethodnih godina. Međutim, kako će suho vrijeme prevladavati početkom ljeta, tako će i opasnost od požara biti još veća.

Ljeto puno sunca od Velike Britanije do Francuske. Ali prijete suše

Sušna razdoblja dominirat će većim dijelom ljeta diljem Irske, južnih dijelova Ujedinjenog Kraljevstva i sjeverne Francuske.

Temperature će općenito biti oko ili iznad prosjeka od lipnja do kolovoza. Bit će mogući kratki toplinski valovi, ali neće trajati dulje od tri-četiri dana.

“Tijekom ovih vrućih razdoblja temperature mogu dosegnuti 32 Celzijeva stupnja”, prognozira AccuWeather.

Povezane objave

Održan bojkot trgovina i kafića u BiH
Magazin

Znate li koji proizvodi iz Jugoslavije su još uvijek apsolutni hit?

Evo kakvo nas vrijeme očekuje sljedeća četiri dana
Magazin

Nestabilno i svježije vrijeme, evo kad možemo očekivati zatopljenje

Igor Tudor novi trener Juventusa
Magazin

Hrvatski trener doživio obiteljsku tragediju

Foto: SKB Mostar

Ljubičasti dan obilježen u SKB Mostar: Podrška i osmijeh za djecu oboljelu od epilepsije

Povijest nastanka župe Crnač i gradnja crkve 1970.

Povijest nastanka župe Crnač i gradnja crkve 1970.

Širokobriješki gimnazijalci briljirali na Federalnom natjecanju iz matematike

Širokobriješki gimnazijalci briljirali na Federalnom natjecanju iz matematike

Mostar: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom, čuje se pucnjava

Ispovijest Mostarke koja je savladala pljačkaša: Udarao me u glavu, nije me strah

Turistička zajednica Širokog Brijega započela s radom: Evo koga se poziva na suradnju

Turistička zajednica Širokog Brijega započela s radom: Evo koga se poziva na suradnju

Koordinatorica UN-a s Bebekom i Brkićem: ŽZH među najsigurnijim područjima u BiH

Koordinatorica UN-a s Bebekom i Brkićem: ŽZH među najsigurnijim područjima u BiH

Vatrogasci se usred Mostara “borili” sa zmijom u stanu

Vatrogasci se usred Mostara “borili” sa zmijom u stanu

Maskirani muškarci kod Mostara bakljama i palicama napali vozača

Oglasio se MUP HNŽ-a o napadu kod Mostara: Za počiniteljima se intenzivno traga

Najavljeno peto izdanje Beer festa Ljubuški

Najavljeno peto izdanje Beer festa Ljubuški

Mostar: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom, čuje se pucnjava

Mostar: Radnica se goloruka suprotstavila napadaču s puškom, čuje se pucnjava

Nedim Sladić najavio snijeg: Idući tjedan pripremite topliju odjeću

Sladić upozorio: Dolazi snijeg, ne idite na put bez zimske opreme

Jeziva snimka mučenja navijača Hajduka se širi internetom

Jeziva snimka mučenja navijača Hajduka se širi internetom

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.