Nakon uvođenja ovih novih propisa japanski proizvođači sigurno će povećati prodaju u Europi, gdje već godinama zaostaju za europskim markama, što je bilo neminovno zbog osjetne razlike u cjeni uzrokovane dodatnim nametima. Tako bi na osnovi novog sporazuma trebali profitirati Toyota, Nissan, Suzuki, Mazda i Honda.
Zanimljivo je da je tržišni udio Toyote u EU, u prvome polugodištu ove godine iznosio 4,7 posto, Nissana 3,3 posto, a Honde 0,9 posto, s tim da je bitno naglasiti da sve tri ove marke imaju svoje tvornice u Europi. Ovaj trgovinski sporazum je tako stvorio najveću svjetsku slobodnu ekonomsku regiju, a dolazi usred aktualnih strepnji da će trgovački rat između Amerike i Kine smanjiti ulogu slobodne trgovine u globalnom ekonomskom poretku.
Japanski dobavljači komponenti i dijelova za automobile kao što su Denso, Aisin Seiki i JTEKT također imaju koristi od ovog sporazuma i pada troškova od 3 posto na cijenu auto dijelova.
Ovaj sporazum između Japana i EU-a također je znak globalnih promjena jer je Trumpova administracija distancirala Ameriku od tradicionalnih saveznika, poput EU-a, NATO-a i Kanade.