Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Neum očekuje veliki priljev domaćih, ali i gostiju iz Srbije

Neumljani se nadaju kako će tako biti i ove godine te su stoga poduzeli brojne korake kako bi goste dočekali što spremniji, sa svim raspoloživim kapacitetima.

Objavio Vrisak.info
06/06/2021
Neum je popunjen do posljednjeg kreveta

Neum, jedini bosanskohercegovački grad na jadranskoj obali, ove bi godine mogao doživjeti još jednu uspješnu turističku sezonu, možda čak i bolju od one lanjske, kada je dospio na naslovnice brojnih regionalnih medija, piše Večernji list BiH.

S obzirom na brojne nejasnoće i nepoznanice u kontekstu ulaska turista u Bosnu i Hercegovinu iz europskih i svjetskih zemalja, za sada je jedina prilika za oporavak domaćeg turizma u domaćim gostima, odnosno onima koji dolaze iz triju susjednih država – Hrvatske, Srbije i Crne Gore. S obzirom na to da Hrvatska i Crna Gora imaju velike obalne turističke kapacitete, za Neum je ciljano tržište upravo Srbija, čiji su građani na povratku u svoju državu prošle godine zbrajali prilično dobre dojmove.

Neumljani se nadaju kako će tako biti i ove godine te su stoga poduzeli brojne korake kako bi goste dočekali što spremniji, sa svim raspoloživim kapacitetima. I dok se u samom Neumu obavljaju posljednje pripreme u kontekstu infrastrukture, na vanjskom planu vrši se intenzivno lobiranje za dolazak gostiju. Tako su predstavnici općinske vlasti i hotelijera nedavno boravili u posjetu Srbiji, odnosno Novom Sadu i Beogradu, te tom prilikom predstavili turističku ponudu, a dojmovi na povratku i više su nego zadovoljavajući te nagovještaju kako bi građani Srbije i ove godine mogli činiti značajan postotak gostiju. Udruga hotelijera općine Neum, u suradnji s Turističkom organizacijom Beograda, Turističkom zajednicom HNŽ-a i Općinom Neum, predstavila je turističku ponudu Neuma i u kalemegdanskoj tvrđavi u Beogradu. Istodobno, na prijamu kod gradonačelnika Zorana Radojčića moglo se čuti o važnosti kulturnog, turističkog i ekonomskog povezivanja.

Načelnik općine Neum Dragan Jurković naglasio je tom prilikom kako je Neum spreman za otvaranje i umrežavanje s drugim općinama, gradovima i državama. Na prezentaciji u Novom Sadu nazočio je i gradonačelnik Miloš Vučević rekavši kako je Neum jedan divan zaljev, spoj Hercegovine i Dalmacije, u kojem se zaista ulaže u oblast turizma, što je vidljivo za turiste iz Srbije.

Istaknuo je kako Neum kao destinacija ima prednost govornog područja, blizine, sjajne kuhinje i ambijenta. Gradonačelnik Vučević izrazio je nadu da će se svi gosti iz Novog Sada i Srbije, kada odu ove godine u Neum, osjećati kao među prijateljima. Iz Općine Neum podsjećaju kako se smještajni kapaciteti iz godine u godinu dižu na veću razinu. Iz tih je razloga i organiziran ovaj posjet kako bi se ostvarila suradnja sa susjedima iz Republike Srbije, čiji su turisti prošlog ljeta činili čak 25% ukupnog broja turista koji su posjetili Neum. Prema svemu do sada viđenom, Neum čeka uspješna turistička sezona i ove godine.

Vrisak.info

Povezane objave

Loše vijesti za milijune ljubitelja kave: Stručnjaci ne očekuju pad cijena
Gospodarstvo

Loše vijesti za milijune ljubitelja kave: Stručnjaci ne očekuju pad cijena

Većina radnika ne zna što je 13. plaća: Poslodavci otkrili zašto ih ne isplaćuju
Gospodarstvo

Devizne pričuve BiH porasle na 18,27 milijardi KM, krediti dosegnuli gotovo 30 milijardi KM

Lidl počeo gradnju još jednog objekta u BiH
Gospodarstvo

U ovoj bh. općini ipak će se graditi veliki Lidlov objekt, evo detalja

Dva air tractora spremna za požarnu sezonu u Hercegovini

Dva air tractora spremna za požarnu sezonu u Hercegovini

Međunarodni fijasko: BiH nije uspjela otvoriti ni već izgrađeni granični prijelaz

Sporazum između Hrvatske i BiH mogao bi izazvati zastoj na jednom od najvažnijih graničnih prijelaza

U BiH smanjen broj oglasa za posao: Evo koja su najtraženija zanimanja

Navala na državni posao u BiH: Za ovih 236 radnih mjesta stiglo 1.187 prijava

Nova kovanica od 2 eura s likom kralja Tomislava uskoro u opticaju

Ako imate ovu kovanicu od 1 eura zbog jedne greške danas vrijedi i do 650 eura

Tragedija u BiH: Mlada djevojka (19) izgubila život u prevrtanju quada

Tragedija u BiH: Mlada djevojka (19) izgubila život u prevrtanju quada

Grude: Generacija ’76 obilježila 50 godina mature

Grude: Generacija ’76 obilježila 50 godina mature

Viktor Grbić je novi igrač HŠK Zrinjski Mostar

Viktor Grbić je novi igrač HŠK Zrinjski Mostar

Povlačenje starijih novčanica KM olakšalo i povećalo otkrivanje krivotvorina

Evo kada će u promet biti puštene nove novčanice KM

Od idućeg vikenda prelazak preko granice EU-a po novim pravilima

Nije slučajno: Zašto vas granični policajac pita gdje idete i morate li mu odgovoriti?

Sezonci iz BiH odlaze na Jadran: Koliko će zaraditi kuhari, konobari…?

Od kolovoza velika promjena u restoranima i kafićima: Podijeljene reakcije na novu EU odluku

Loše vijesti za milijune ljubitelja kave: Stručnjaci ne očekuju pad cijena

Loše vijesti za milijune ljubitelja kave: Stručnjaci ne očekuju pad cijena

Potpredsjednica Narodne skupštine RS-a vozila pod utjecajem alkohola: Službeni Audi potpuno uništen u teškoj nesreći

Potpredsjednica Narodne skupštine RS-a vozila pod utjecajem alkohola: Službeni Audi potpuno uništen u teškoj nesreći

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.