Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

Hrvatska objavila podatke: Evo koliko je dolazaka i noćenja u srpnju ostvareno u odnosu na prošlu godinu

Hrvatska u srpnju ostvarila 53 posto dolazaka i 61 posto noćenja u odnosu na lani

Objavio Vrisak.info
01/08/2020
Hrvatska među top 10 zemalja za nekonvencionalna putovanja

U srpnju je ostvareno 2,44 milijuna dolazaka i 18,60 milijuna noćenja što predstavlja 53% dolazaka i 61% noćenja ostvarenih u srpnju prošle godine.

Prema podacima sustava eVisitor, koji sadrži turistički promet ostvaren u komercijalnom i nekomercijalnom segmentu te nautičkom charteru, u Hrvatskoj je u srpnju ostvareno 2,44 milijuna dolazaka i 18,60 milijuna noćenja što predstavlja 53% dolazaka i 61% noćenja ostvarenih u srpnju prošle godine.

Direktor HTZ-a: Nalazimo se na prvom prolaznom vremenu

Strani turisti ostvarili su 2,13 milijuna dolazaka (50% razine rezultata prošlogodišnjeg srpnja) i 15,70 milijuna noćenja (58% noćenja prošlogodišnjeg srpnja) dok su domaći turisti ostvarili 325 tisuća dolazaka (91% dolazaka ostvarenih u srpnju prošle godine) i 2,90 milijuna noćenja (81% noćenja prošlogodišnjeg srpnja).

“Nalazimo se na prvom prolaznom vremenu. Ovo su, s obzirom na okolnosti, odlični rezultati i dobra najava za kolovoz koji je pred nama. Pojačane promotivne aktivnosti, kako pozivne oglašivačke kampanje, tako i one informativnog karaktera, provodit ćemo do kraja kolovoza na tržištu Njemačke, Austrije, Velike Britanije i Italije s obzirom da je riječ o vrlo važnim tržištima za naš turizam na kojima se Hrvatska nalazi na popisu sigurnih zemalja. Bitno je i dalje odgovorno ponašanje te pridržavanje propisanih epidemioloških mjera kako bi zadržali status naše zemlje kao sigurne turističke destinacije i od ove turističke sezone izvukli maksimum”, izjavio je direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić.

U srpnju najveći broj noćenja ostvaren je s tržišta Njemačke (4,43 milijuna noćenja što predstavlja 87% noćenja prošlogodišnjeg srpnja), zatim slijede Slovenija (3,44 milijuna noćenja, 88% noćenja prošlogodišnjeg srpnja), Hrvatska (2,90 milijuna noćenja, 81% noćenja prošlogodišnjeg srpnja), Poljska (1,60 milijuna noćenja, 79% noćenja prošlogodišnjeg srpnja) i Češka (1,42 milijuna noćenja, 72% noćenja prošlogodišnjeg srpnja).

Vodeće destinacije prema ostvarenim noćenjima

Vodeće destinacije u srpnju prema ostvarenim noćenjima su Vir (711 tisuća), Rovinj (619 tisuća), Medulin (553 tisuće), Novalja (486 tisuća) i Mali Lošinj (475 tisuća).

Trenutno u Hrvatskoj boravi oko 780.000 turista od čega 200.000 njemačkih, 135 tisuća slovenskih, 130 tisuća domaćih, 74 tisuća poljskih i 46 tisuća čeških turista. Najveći broj turista trenutno boravi na Viru, a zatim slijede Rovinj, Medulin, Crikvenica i Poreč, javlja Hina.

Inače, u prvih sedam mjeseci ove godine Hrvatska je zabilježila 4,11 milijuna dolazaka i 26,34 milijuna noćenja.

Vrisak.info0

Tags: turizam

Povezane objave

Oboren rekord u BiH! Evo koliko je država prikupila novca od PDV-a
Gospodarstvo

Unatoč rastu ekonomije, prihodi od doprinosa u FBiH padaju

Cijene nafte rastu zbog napetosti oko Grenlanda i Irana
Gospodarstvo

Pad cijena nafte nakon najave sporazuma između Washingtona i Teherana

Prva hrvatska energana na otpad već se razvija, a u planu su i novi projekti
Gospodarstvo

Prva hrvatska energana na otpad već se razvija, a u planu su i novi projekti

Umirovljenicima u Hrvatskoj koji rade od 2026. ide pola mirovine, u BiH cijela

Mirovine u Federaciji BiH nakon srpnja mogle bi opet porasti

Hrvatska reprezentacija na putu za SAD, odbrojavanje do Svjetskog prvenstva je počelo

Izašle su najnovije kalkulacije: Hrvatska prolazi dalje s jednom pobjedom?

Hercegovački franjevac fra Miljenko Šteko imenovan članom Papinske akademije

Hercegovački franjevac fra Miljenko Šteko imenovan članom Papinske akademije

Kladionice na udaru vlastitih radnika: Dvoje optuženo za krađu tisuća maraka

Evo tko je na vrhu, a tko na dnu ljestvice plaća u BiH

Foto: Fena

Široki Brijeg dobio prešu od 40 tona: Velik korak prema modernom sustavu recikliranja

Usklađivanje hrvatskih mirovina: Gotovo svaki peti umirovljenik dobilo manje od 20 eura

Njemačke mirovine rastu: Majke s djecom rođenom prije 1992. primati će veće mirovine

Radar u Čapljina za nekoliko dana zabilježio više od 1.500 prebrzih vozača

Stiže 90 novih radara na bh. ceste

Od idućeg vikenda prelazak preko granice EU-a po novim pravilima

Nova pravila na granici Hrvatske i BiH: Otvorena vrata za prazna teretna vozila

Odlučeno: Zračna luka Mostar ide pod koncesiju

Odlučeno: Zračna luka Mostar ide pod koncesiju

DM povlači dječje silikonske žlice zbog mogućeg sigurnosnog rizika

DM povlači dječje silikonske žlice zbog mogućeg sigurnosnog rizika

Simon Rožman novi trener HŠK Zrinjski

Simon Rožman novi trener HŠK Zrinjski

Park širokobrijeških branitelja domaćin tradicionalne Cheerleading večeri

Park širokobrijeških branitelja domaćin tradicionalne Cheerleading večeri

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.