Vrisak.info
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin
No Result
View All Result
Vrisak.info
No Result
View All Result

15 milijuna hercegovačkim bolnicama

Objavio Vrisak.info
24/11/2022

Vlada Hercegovačko-neretvanske županije usvojila je u četvrtak Izmjene i dopune Financijskog plana Zavoda za zdravstveno osiguranje HNŽ-a za 2022. godinu.

Tijekom rasprave istaknuto je kako su povećanjem prihoda i uštedama na rashodovnoj strani uz financiranje ostalih obveza osigurana i dodatna sredstva za bolničke i zdravstvene ustanove u HNŽ-u u iznosu od 13 milijuna maraka, priopćeno je iz Vlade HNŽ-a.

Vlada je, također, uvažavajući složenu situaciju u ustanovama primarne zdravstvene zaštite usvojila Zaključak kojim je definirano kako će pri izradi Izmjena i dopuna Proračuna HNŽ za 2022. godinu osigurati dodatna sredstva koja će biti transferirana ustanovama primarne zdravstvene zaštite.

Na današnjoj sjednici usvojene ja i Odluka o kreditnom zaduženju u iznosu od 15 milijuna maraka kako bi se uspješno okončala izgradnja i opremanje Klinike za dječje bolesti – Pedijatrije SKB-a Mostar, izgradnja, obnova i opremanje više odjela Kantonalne bolnice “Dr. Safet Mujić” i dogradnja i opremanje novih odjela u Općoj bolnici Konjic.

Istaknuto je kako je s ravnateljima tri bolničke ustanove u Hercegovačko- neretvanskoj županiji održano više sastanaka na kojima je Vlada upoznata kako bi zbog snažnog poremećaja na tržištu i drastičnog porasta cijena završetak započetih projekata mogao biti doveden u pitanje.

“Budući da su izgradnja i opremanje Klinike za dječje bolesti – Pedijatrije SKB-a Mostar, te izgradnja, obnova i opremanje više odjela Kantonalne bolnice ‘Dr. Safet Mujić’ i dogradnja i opremanje novih odjela u Općoj bolnici Konjic od iznimne važnosti za sve žitelje HNŽ-a i šire, Vlada je s ciljem završetka ovih objekata poduzela sve potrebne radnje kako bi osigurala dodatnih 15 milijuna maraka”, navodi se u priopćenju.

Inače, Vlada HNŽ-a je za izgradnju i obnovu tri bolnice u ovoj županiji već ranije u cijelosti na sebe preuzela kredit Saudijskoga fonda za razvitak u iznosu od 32 milijuna maraka. Vlada je danas nastavila raspravu o Nacrtu Proračuna za 2023. godinu i Nacrtu Izmjena i dopuna Proračuna za 2022. godinu.

Tijekom rasprave o Nacrtu Izmjena i dopuna Proračuna za 2022. godinu istaknuto je kako u njemu, uz ostale obveze, treba planirati sredstva za potporu ustanovama primarne zdravstvene zaštite u HNŽ-u.

Na prijedlog Ministarstva prosvjete, znanosti, kulture i sporta, danas je usvojena Odluka kojom je izdvojeno 100.000 maraka za sistematske preglede uposlenika u osnovnim i srednjim školama. Uz pobrojane, usvojeno je i niz drugih odluka, zaključaka i rješenja, stoji u priopćenju Vlade HNŽ-a.

Vrisak.info

Povezane objave

Poznat datum kad Mario Mamić mora u zatvor, osuđen je na 16 mjeseci!
Gospodarstvo

Poslovni uzlet u Ljubuškom: Tvrtka Marija Mamića ušla među top 20 u županiji

Evo kojih je 20 najuspješnijih kompanija HNŽ-u u prošloj godini
Gospodarstvo

Evo kojih je 20 najuspješnijih kompanija HNŽ-u u prošloj godini

Foto: Federalno ministarstvo razvoja, poduzetništva i obrta
Gospodarstvo

Široki Brijeg dobiva novu poslovnu zonu: Milijuni iz Federalnog ministarstva za jačanje poduzetničkih zona

Čapljina obnavlja stazu na Gradini

Čapljina obnavlja stazu na Gradini

“Pjesnici su čuđenje u svijetu” večeras u Širokom Brijegu u reprizi

“Pjesnici su čuđenje u svijetu” večeras u Širokom Brijegu u reprizi

Predstavljen bogat program Posuškog lita 2026: 67 događaja, od toga različiti jubileji i novi festivali

Predstavljen bogat program Posuškog lita 2026: 67 događaja, od toga različiti jubileji i novi festivali

Ukrajinka za navođenje na prostituciju dobila godinu zatvora

Dajana Nikolić osuđena na godinu zatvora zbog organiziranog kriminala

Večeras po naslov: Široki u Skoplju lovi trofej ABA Lige 2

Evo zašto punjenje goriva do vrha može biti opasno i štetno

Dizel ponovno pojeftinio u FBiH: Evo stanja na području Širokog Brijega

Široki Brijeg: Evo u kojoj je fazi rekonstrukcija ceste u središtu grada

Prekid vodoopskrbe u dijelu Širokog Brijega zbog kvara na mreži

MUP HNŽ o nesreći u Mostaru: Smrtno stradao 60-godišnji radnik

Vozač Renaulta udario u betonski zid u Konjicu, suputnica zadržana na liječenju

Detalji eksplozije u Čapljini: Radnik teško ozlijeđen tijekom čišćenja spremnika goriva

Detalji eksplozije u Čapljini: Radnik teško ozlijeđen tijekom čišćenja spremnika goriva

Četiri nesreće u Ljubuškom, Posušju, Širokom Brijegu i Grudama: Sedam osoba ozlijeđeno

KK Bosna ipak nastupa u ABA ligi

Košarkaši Bosne svladali Igokeu i izborili play-off regionalne ABA lige

Novi rast cijena mliječnih proizvoda: Maslac i sir sve skuplji

Mjere za rješenje problema mljekara i viška mlijeka u FBiH

  • Uvjeti korištenja
  • Marketing
  • Kontakt

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.

No Result
View All Result
  • NASLOVNICA
  • Vijesti
  • Sport
  • Gospodarstvo
  • KOLUMNE / INTERVJU
  • Hercegovina
  • Magazin

Copyright © 2020. Powered by Vrisak.info.